دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان
اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ الجِنانِ واغْلِقْ عَنّی فیهِ أبوابَ النّیرانِ وَوَفّقْنی فیهِ لِتِلاوَةِ القرآنِ یا مُنَزّلِ السّکینةِ فی قُلوبِ المؤمِنین.

خداوندا در این روز درهاى بهشت را به رویم بگشاى و درهاى دوزخ را به رویم فرو بند و مرا در این روز به تلاوت قرآن کامیاب گردان؛ اى فرود آورنده آرامش در دلِ مؤمنان.

دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان

اللهمّ اجْعَلْ لی فیهِ الى مَرْضاتِکَ دلیلاً ولا تَجْعَل للشّیْطان فیهِ علیّ سَبیلاً واجْعَلِ الجَنّةِ لی منْزِلاً ومَقیلاً یا قاضی حَوائِجَ الطّالِبین.

خداوندا در این روز مرا به سوى موجبات خشنودیت راه بنماى و راهى براى چیرگى شیطان بر من قرار مده و بهشت را سرا و آرامشگاهم گردان؛ اى برآورنده نیاز خواستاران.

دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان

اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ فَضْلَکَ وأنـْزِل علیّ فیهِ بَرَکاتِکَ وَوَفّقْنی فیهِ لِموجِباتِ مَرْضاتِکَ واسْکِنّی فیهِ بُحْبوحاتِ جَنّاتِکَ یا مُجیبَ دَعْوَةِ المُضْطَرّین.

خداوندا در این روز درهاى فضل و عطایت را بر من گشاى و برکت‏هاى خود را برایم فرو فرست و به هرچه تو را خشنود گرداند توفیقم ده و جایگاهم را در میانه بهشت قرار ده؛ اى اجابت‏کننده دعاى بیچارگان .

دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان

اللهمّ اغسِلْنی فیهِ من الذُّنوبِ وطَهِّرْنی فیهِ من العُیوبِ وامْتَحِنْ قَلْبی فیهِ بِتَقْوَى القُلوبِ یا مُقیلَ عَثَراتِ المُذْنِبین.

خداوندا مرا در این روز از گناهان بشوى و از عیب‏ها پاک گردان و دلم را به پرهیزگارى دلها خالص فرما؛ اى درگذرنده لغزش گنهکاران.

نسخه مناسب چاپ