ساداتی نژاد: وزارت کشاورزی با هرگونه تخلف درتامین غذای مردم مقابله می کند
وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تامین غذای مردم را بر عهده دارد و در انجام آن با هرگونه تخلف مقابله کرده و برای اصلاح امور بخش کشاورزی تلاش می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی دیروز در نشست با مدیران مسئول نشریات و رسانه‌های برخط تخصصی بخش کشاورزی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: در سال ۱۴۰۲ با تغییر نگرش و ایجاد یک خط مشی جدید در حوزه رسانه‌ای کشاورزی کشور، باید جایگاه شایسته‌ای برای رسانه‌های بخش کشاورزی پایه‌ریزی کنیم، تا در سال‌های آینده هم مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان این که رسانه یک ضرورت برای بخش کشاورزی است، افزود: بخش کشاورزی عامل قدرت در کشور است و برای حمایت از کشاورزان باید جایگاه رسانه‌ها در بخش کشاورزی را برای مردم بازتعریف کرده و از ظرفیت رسانه‌ها برای نمایان کردن نقاط قوت این بخش و رفع نقاط ضعف استفاده کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که اقتدار غذایی به اقتدار رسانه‌ای نیاز دارد، خاطرنشان کرد: کشاورزی بخش قدرتمندی است که به رسانه‌های قدرتمند نیاز دارد، بنابراین رسانه‌ها با تغییر نگرش و استفاده از ابزارها و روش‌های جدید رسانه‌ای و با جهاد تبیین در حوزه غذا و کشاورزی می‌توانند رسالت خود را به انجام برسانند.

وی با اشاره به شعار امسال با نام “رشد تولید و مهار تورم” گفت: سازمان تعاون روستایی با انجام وظیفه بازاررسانی به عنوان اصلی‌ترین بخش وزارت جهاد کشاورزی در مهار تورم نقش‌آفرین است و در این راستا رسانه‌ها و نشریات تخصصی بخش کشاورزی باید تعاون روستایی را به عنوان سازمان حامی کشاورزان ایران در انجام این رسالت مهم یاری کنند.

به گفته ساداتی نژاد، حوزه کشاورزی و جنس تولیدات آن در همه جای دنیا در فصول مختلف سال ثابت نیست و دارای نوسان قیمت است، لذا رسانه‌ها باید در جهت حمایت از کشاورزان، مرغداران، باغداران و دیگراقشار به مردم بخصوص نسل جوان تبیین کنند که تولید محصولات کشاورزی همراه با نوسان قیمت است و حتی گاهی افزایش قیمت‌ محصولات کشاورزی امری طبیعی است.

وی با بیان این که امروزه رسانه‌ها بزرگ‌ترین حامی کشاورزان هستند که می‌توانند تلاش‌های این قشر زحمتکش را به مردم نشان دهند، تصریح کرد: موتور اصلی کشاورزی کشور در استان‌ها است و در این راستا توجه و نمایان کردن پیشرفت‌های بخش کشاورزی استان‌های کشور از سوی رسانه‌ها و نشریات تخصصی مورد تاکید است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: وزارت جهاد کشاورزی که وظیفه تامین غذای مردم را بر عهده دارد، در انجام وظایف خود با هرگونه تخلف در بخش مقابله کرده و در جهت اصلاح امور بخش کشاورزی تلاش می‌کند و در این راستا از ظرفیت رسانه‌ها و نشریات تخصصی بخش کشاورزی استفاده خواهد کرد.وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ باید در حوزه رسانه و بخصوص رسانه ملی و صدا و تصویر بخش کشاورزی ایران و اعتلا و ارتقای آن و نمایان کردن زحمات بخش کشاورزی در ذهنیت مردم تلاش کنیم و در این امر مداومت داشته باشیم.ساداتی نژاد افزود: رسانه‌ها به عنوان یک قدرت در بخش کشاورزی با تعامل با مردم می‌توانند آنان را در حوزه تنظیم بازار و حمایت از تولیدات بخش کشاورزی و کشاورزان تشویق و ترغیب کنند.

درهمین حال، مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: گوشت گرم گوسفندی و گوساله مورد نیاز کشور از محل تولید داخل و واردات تامین شده و روند قیمت این محصولات در بازار تقریبا کاهشی است.

شهیاد آبنار گفت: با توجه به برنامه‌ریزی منسجم صورت گرفته توسط کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی، رصد و پایش بازار نشان می‌دهد روند قیمت گوشت گرم گوساله و گوسفندی در کشور رو به کاهش است.وی اظهار داشت: برای تأمین بخشی از کسری گوشت مورد نیاز کشور از بهمن سال گذشته واردات گوشت قرمز گرم توسط شرکت پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی انجام شد.

مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی با اشاره به اینکه روند تأمین و توزیع گوشت قرمز افزایشی است و هیچ کمبودی در بازار ماه مبارک رمضان نداریم، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام را مکلف کرده‌ایم خرید و عرضه گوشت قرمز را از محل دام‌های داخلی انجام دهد.

وی با اشاره به قیمت گوشت قرمز تصریح کرد: اکنون متوسط قیمت گوشت گرم گوسفندی ۳۱۵ تا ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم و متوسط قیمت هر کیلوگرم گوشت گرم گوساله ۲۱۰ تا ۲۱۵ هزار تومان است و عرضه و فروش این محصولات بالاتر از این قیمت شامل برخوردهای تعزیراتی می‌شود و بازرسان وزارت جهاد کشاورزی ورود خواهند کرد.

آبنار با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی برای تنظیم بازار روزهای پایانی سال گذشته و ماه مبارک رمضان سه مسیر را در راستای عرضه کالاهای اساسی برنامه‌ریزی و نسبت به آن اقدام کرد، گفت: یکی از این مسیرها، اجرای طرح فجر تا فطر است که در قالب این طرح، عرضه تقریباً تمام کالاهای کشاورزی به ویژه کالاهایی مانند برنج، روغن و شکر که از سوی وزارت جهاد کشاورزی تأمین می‌شود، از تخفیف ویژه‌ای برخوردار است و این تخفیف‌ها تا عید فطر ادامه دارد.وی ادامه داد: مسیر دوم، عرضه مستقیم کالاهای کشاورزی در نمایشگاه‌های سراسری کشور بود که با هماهنگی وزارت کشور و اتاق تعاون از ۱۸ تا ۲۹ اسفند سال گذشته برپا شد و اقلام کشاورزی در این نمایشگاه‌ها از تخفیف ویژه‌ای برخوردار بودند که با استقبال خوب مردم هم مواجه شد.همچنین تأمین میوه شب عید هم سومین مسیر تنظیم بازار برای روزهای پایانی سال گذشته و روزهای عید بود.

نسخه مناسب چاپ