بانوان کارمند در صورت کشف حجاب در خارج از محل کار، اخراج می شوند
 

سرویس خبر: دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی گفت: افرادی که داخل خودرو اقدام به کشف حجاب کنند، وسایل نقلیه آن ها از یک تا ۲۰روز توقیف و افراد بی حجاب در اماکن عمومی جریمه نقدی می شوند .

حجت الاسلام نسائی زهان افزود: بی حجاب‌ها بر اساس ماده ۶۳۸قانون مجازات اسلامی، بالای یک میلیون تومان جریمه و در صورت تکرار با افزایش جریمه و محرومیت امکانات در جامعه مواجه خواهند شد .

وی گفت: بانوان کارمند ادارات هم چنانچه در زمان خارج از وقت اداری و در خارج از محیط کار اقدام به کشف حجاب کنند ،مورد شناسایی قرار می گیرند و مشخصاتشان به دستگاه مربوطه ارسال و در کمیته انضباطی در رابطه با این افراد در پایان سال تصمیم گیری می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی با بیان این که در سیستم قضائی به دنبال پرونده سازی نیستیم ، گفت: تاکنون هیچ پرونده‌ای در رابطه با کشف حجاب در محاکم ما به ثبت نرسیده است.

نسائی زهان با بیان این که سایر مردم تنها با تذکر لسانی در معابر و مکان‌های عمومی می‌توانند به افرادی که کشف حجاب کرده اند تذکر دهند ،افزود: البته این افراد باید طبق قانون و با آموزش این کار را انجام دهند.همچنین اگر در یک ساختمان افرادی وجود دارند که کشف حجاب و این امر را تبلیغ می‌کنند،موضوع باید به پلیس گزارش شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با بیان این که کشف حجاب طبق ماده ۶۳۸قانون تعزیرات و مجازات بازدارنده، جرم است گفت: رسیدگی به جرم کشف حجاب، طبق ماده ۱۹قانون اساسی، در صلاحیت مستقیم محاکم و مجازات آن هم مشخص است ؛لذا انتظار می‌رود در این زمینه خود مردم اقدام و با امر به معروف و نهی از منکر این موضوع را مدیریت کنند. وی با بیان اینکه ما تکلیف داریم نسبت به جرم کشف حجاب در چارچوب قانون و مقررات اقدام کنیم ،ادامه داد: وزارت کشور بخشنامه‌ای در این زمینه صادر کرده که وظایف همه در این بخشنامه مشخص شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به وظایف همه ارگان‌های دولتی، شهرداری‌ها، دانشگاه‌ها و … در زمینه کشف حجاب گفت: اگر افرادی در هر یک از ارگان‌های دولتی و خصوصی اقدام به کشف حجاب کنند، رئیس آن اداره مسئول است و اگر در بوستان ها این اقدام انجام شود، شهرداری و در دانشگاه‌ها هم مسئول آن دانشگاه است و نیروی انتظامی هم اماکن و معابر را بررسی و رصد می‌کند.

نسائی زهان با بیان این که افرادی که توسط این گروه‌ها برایشان مستندسازی شود، پرونده شأن به محاکم ارسال می‌شود، افزود: محاکم این افراد را احضار می‌کنند و در چارچوب قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ