داخلی
 

پیروزی وفایی در اسنوکر انتخابی قهرمانی جهان

ملی‌پوش اسنوکر ایران در بخش اول مسابقات اسنوکر انتخابی قهرمانی جهان به پیروزی دست یافت.

به گزارش ایسنا، در جریان مسابقات اسنوکر انتخابی قهرمانی جهان حسین وفایی، ملی‌پوش اسنوکر ایران، در بخش اول این مسابقات به مصاف اندریو پاجت ولزی رفت و موفق شد با نتیجه شش بر سه از حریف خود پیش بیفتد. حریف وفایی در این دوره از مسابقات در رده ۹۳ جهان قرار دارد در حالی که ملی‌پوش ایران در رده ۲۳ جهان ایستاده است.

مسابقات اسنوکر انتخابی قهرمانی جهان (Cazoo) ۲۰۲۳ از تاریخ سه تا ۱۲ آوریل ۲۰۲۳ در انستیتو ورزش انگلیس واقع در شهر شفیلد برگزار می‌شود. این مسابقات یک رویداد انتخابی رنکینگ جهت انتخاب بازیکنان واجد شرایط برای حضور در مرحله اصلی مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان ۲۰۲۳ است که در سالن کروسیبل برگزار خواهد شد. حسین وفایی، نماینده حرفه‌ای ایران، در مرحله سوم این مسابقات در بخش اول به مصاف اندریو پاجت ولزی رفت و به پیروزی رسید.

این چهل‌وهفتمین دوره برگزاری این رقابت‌ها و پانزدهمین و آخرین مسابقات رده‌بندی اسنوکر فصل ۲۰۲۳ – ۲۰۲۲ است. مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات در سال گذشته رونی اُ سالیوان انگلیسی بوده که موفق شد در دیدار نهایی هموطن خود جاد ترامپ را با نتیجه ۱۸ بر ۱۳ مغلوب کند و به عنوان قهرمانی دست یابد.

اولین حضور زنان وزنه‌بردار ایران در بازیهای پاراآسیایی

نایب رییس بانوان فدراسیون جانبازان و معلولین از حضور بانوان وزنه بردار در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین خبر داد و گفت: بانوان وزنه‌بردار برای اولین بار در این رویداد شرکت خواهند کرد.

مژگان نصیری در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: بعد از مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور که بهمن سال گذشته زیر نظر کمیته بین المللی پارالمپیک برگزار شد، ۴ نفر از بانوان وزنه‌بردار که بالاترین رکورد را به ثبت رسانده بودند با تایید کمیته فنی فدراسیون جانبازان و معلولین به اردوی آماده سازی بازی های پاراآسیایی هانگژو چین دعوت شدند.

این وزنه‌برداران زیر نظر مربیان تمرینات خود را پیگیری خواهند کرد که پس از حضور در چند مرحله اردو، بهترین وزنه‌برداران که بالاترین رکورد را به ثبت رسانده باشند با نظر کادر فنی و ستاد بازی ها برای هانگژو چین انتخاب خواهند شد.

وی از مهدیه محمدیان، زینب یعقوبی، زهرا آقایی و نیکو روزبهانی به عنوان ۴ وزنه‌بردار دعوت شده به اردوی آماده سازی بازیهای پاراآسیایی هانگژو نام برد و افزود: به جز این نفرات، وزنه‌برداران دیگری که بتوانند در اردوهای غیرمتمرکز رکورد مدنظر کادر فنی و ستاد بازی های پاراآسیایی را به ثبت برسانند، شرایط حضورشان در تیم ملی فراهم خواهد شد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون جانبازان و معلولین در پایان پیرامون این پرسش که آیا تا زمان اعزام به هانگژو برای بانوان وزنه‌بردار اردوی برون مرزی نیز پیش بینی شده است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: در حال حاضر به جز برگزاری اردوهای داخلی، برنامه دیگری برای بانوان وزنه‌بردار پیش بینی نشده است.

عناوین مهم خبری

* رئیس انجمن هاکی روی یخ: اعزام بانوان به مسابقات آسیایی با چالش جدی برای تهیه پول بلیت و ویزا روبروست

*کریستوفر کنت دروازه بان اتریشی تیم فوتبال فولاد خوزستان ۲ساله تمدید کرد

* ایران میزبان نشست هیات اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا شد

* سرپرست نائب‌رئیس فدراسیون فوتبال: به دختران فوتبالیست بخاطر پیروزی برابر میانمار، پاداش دادیم

* بعد از پیوستن لوکادیا به گوانژو چین، باشگاه پرسپولیس درخواست باشگاه چینی برای ITC بازیکن هلندی و پیشین خود را رد کرد

* مهدی احمدکهنی نایب قهرمان دو دوره جام جهانی ژیمناستیک باکو و آلمان به دلیل اعزام به دوره آموزشی سربازی ممکن است مسابقات آسیایی و قهرمانی جهان را از دست بدهد

نسخه مناسب چاپ