چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۶۲ (برابر با ۳۰ جمادی الثانی ۱۴۰۳، ۱۴آوریل ۱۹۸۳) نقل شده است
چندین ارتفاع جدید در حمله امروز صبح قوای اسلام آزاد شد

سرویس نظامی ـ رزمندگان پرتوان سپاه اسلام در ساعات اولیه بامداد امروز حمله جدیدی را به منظور تکمیل مرحله اول عملیات والفجر و آزادسازی بخش دیگری از اراضی میهن اسلامی آغاز کردند.

به گزارش رسیده سپاهیان جان بر کف اسلام در ساعت۱۵دقیقه بامداد امروز با ندای یا الله، یا الله، یا الله بر مزدوران بعثی ـ صهیونیستی و متجاوز عراق یورش بردند و موفق شدند ضمن به هلاکت رساندن و مجروح ساختن گروه زیادی از کفار بعثی، ارتفاعات جدیدی را در شمال فکه در نوار مرزی ایران آزاد کنند. همچنین چندین انبار مهمات بزرگ دشمن منهدم گردید که ساعت‌ها در آتش می‌سوخت. بنا به گزارش رسیده، در جریان عملیات بامداد امروز ظفرمندان سپاه اسلام تیپ ۸۰۱ پیاده ارتش بعثی کاملا منهدم شد و یک گردان تانک از تیپ ۵۱ زرهی ارتش بعثی نابود گردید. همچنین ۲ فروند دیگر از هلی‌کوپترهای ارتش مزدور عراق با آتش دلاوران سپاه اسلام در آسمان منطقه عملیاتی والفجر منهدم و به آتش کشیده شد. طبق آخرین گزارش‌ها هم‌اکنون سپاهیان پرتوان و پیروز اسلام با حفظ برتری آتش و تسلط کامل بر منطقه در حال تثبیت مواضع جدید آزاد شده هستند.

فرمانده نیروی دریایی جزئیات حمله شبانه عراق به تاسیسات نفتی اردشیر و سیروس را اعلام کرد

سرویس نظامی ـ ناخدا افضلی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار سرویس نظامی اطلاعات جزئیات حمله مزدوران بعثی به تاسیسات چاه‌های نفتی اردشیر در خلیج‌فارس را تشریح کرد. ناخدا افضلی اظهارداشت: ساعت یازده و ۵۰ دقیقه پریشب نیروی دریایی مزدور عراق با استفاده از ۶ فروند ناوچه موشک‌انداز و ۲ فروند هلی‌کوپتر در حالی که از طریق هوا نیز تحت پوشش بودند به تاسیسات چاه‌های نفتی «اردشیر» و نیز چاه‌های نفتی «سیروس» حمله کردند. وی افزود: در جریان این حمله تعداد هفت موشک به سوی تاسیسات چاه‌های نفتی «اردشیر» و چندین موشک به سوی چاه‌های «سیروس» که در مجاوزت آن قرار دارد پرتاب شد. در موشک به چاه‌های اردشیر اصابت کرد و باعث آتش‌سوزی شد که نیروهی پرتوان اسلام بلافاصله وارد عمل شده و با شجاعت به دفع حمله کفار بعثی پرداختند.

۲ هزار دستگاه کامیون به زودی وارد و بین واجدین شرایط تقسیم می‌شود

بندر جدید چاه‌بهار تا مهر ماه سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. با بهره‌برداری از تاسیسات جدید بندری در بنادر کنگان، دیر و کنگ امکانات قابل توجهی در امر تخلیه کالاها به وجود خواهد آمد. مهندس نژاد حسینیان وزیر راه و ترابری در پایان اجلاس دیروز هیات وزیران طی گفتگوئی با خبرنگاران ضمن بیان مطالب بالا، در زمینه تقویت نیروی کشش ترابری کشور گفت: دو هزار دستگاه کامیون که اخیرا خریداری گردیده، به‌زودی وارد کشور می‌شود و بین واجدین شرایط تقسیم می‌گردد تا مقدار زیادی از مشکلات حمل و نقل کشور حل شود.

بیش از ۱۶ هزار پزشک ایرانی در خارج از کشور مشغول کار هستند در حالی که کل پزشکان کشور قریب به ۱۲ هزار نفر است

دانشکده‌های رشته‌های پزشکی و وابسته به پزشکی دانشگاه تهران شنبه ۲۷ فروردین ماه جاری کار خود را آغاز خواهند کرد. در مراسمی که به مناسبت نوگوشایی رشته‌های پزشکی دانشگاه تهران بعد‌ازظهر دیروز در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر عباس شیبانی ضمن اعلام تاریخ نوگشائی دانشکده پزشکی طی سخنانی با اشاره به خطرات وابستگی فرهنگی خطاب به دانشجویان گفت: در جامعه ما یکی از مسائل مهم کمبود پزشک است و ما باید هر چه زودتر پزشکان ارزنده‌ای به جامعه تحویل دهیم. وی در رابطه با کمبود پزشک در کشورمان گفت بیش از ۱۶هزار پزشک ایرانی در خارج از کشور مشغول کار هستند حال آنکه پزشکانی که در ایران در حال خدمت هستند نزدیک به ۱۲ هزار نفر است.

code

نسخه مناسب چاپ