اراده دولت‌های ایران و چین تقویت و تسهیل روابط گردشگری است
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: سابقه روابط ایران و چین به ۲۵۰۰سال قبل بازمی‌گردد که جاده ابریشم نماد روابط بین این دو کشور است و اکنون نیز اراده دولت‌ها بر تقویت، استحکام و تسهیل روابط بین دو ملت خصوصا گردشگری است.

به‌ گزارش ایلنا، علی اصغر شالبافیان در جمع تعدادی از فعالان حوزه گردشگری چین که در قالب تورآشناسازی به ایران سفر کرده‌اند، در محل کاخ ملت مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با بیان این مطلب اظهار کرد: در مدت حضور در ایران نه تنها اماکن فرهنگی، تاریخی، موزه‌های غنی و چشم‌اندازهای گردشگری را تجربه خواهید کرد بلکه این فرصت را خواهید داشت تا مهمترین ویژگی مردم ایران یعنی مهمان‌نوازی را نیز از نزدیک ببینید.او گفت: مردم ایران و چین اشتراکات زیادی با هم دارند به‌عنوان مثال عید بهاری شما با عید نوروز ایرانیان دارای اشتراکات زیادی است. روابط ایران و چین به ۲۵۰۰سال قبل باز می‌گردد و از قدیم مردم باهم در ارتباط بودند چنانچه جاده ابریشم نماد همکاری‌های میان دو کشور ایران و چین بوده است. اکنون نیز اهتمام دولت‌ها بر تقویت روابط بین دو کشور است.

وی اضافه کرد: دولت ایران در افزایش جذب گردشگران و مهمانان از چین همواره تسهیل ورود گردشگران را در دستور کار داشته است و بر همین اساس به صورت داوطلبانه روادید را برای گردشگران چینی برداشته است و پروازهای متعدد مستقیم به چین وجود دارد.او خطاب به گردشگران چینی اضافه کرد: شما در ایران امنیت بالایی را احساس خواهید کرد و می‌توانید به راحتی با قومیت‌های مختلف ما گفت‌وگو کنید. البته در سفر چند روزه شما امکان بازدید از تمامی استان‌های ایران را ندارید برای همین پیشنهاد می‌کنم در سفرهای بعدی از دیگر مناطق زیبای کشورمان بازدید به عمل آوردید و بیش از پیش با جاذبه‌های گردشگری ایران آشنا شوید.همچنین، در آیین استقبال از گروه گردشگران چینی که در کاخ سعدآباد برگزار شد، چانگ هوآ، سفیر جمهوری خلق چین در تهران، گفت: چین و ایران از دوستی سنتی برخوردارند و مشارکت راهبردی جامع دوجانبه در سال‌های اخیر به طور پیوسته توسعه یافته است.

چانگ یادآوری کرد: ایران تمدنی باستانی است و بیش از ۲۰ سایت میراث فرهنگی و طبیعی جهانی و منابع غنی گردشگری را در خود دارد.

نسخه مناسب چاپ