تشییع پیکر مرحوم عماد افروغ در دانشگاه تهران
 

مراسم تشییع پیکر مرحوم عماد افروغ صبح دیروز؛ شنبه ۲۶فروردین ماه، از مسجد دانشگاه تهران تا در اصلی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم برخی شخصیت‌ها از جمله محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت و جمعی از مسؤولان فرهنگی و دانشگاهی، استادان و پژوهشگران و دانشجویان حوزه اجتماعی حضور داشتند.

بر اساس اعلام روابط عمومی آستان مقدس حضرت امام خمینی (ره)، پیکر زنده‌یاد عماد افروغ؛ جامعه‌شناس و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در صحن غربی آستان مقدس امام خمینی(ره) درکنار مزار حجت‌الاسلام والمسلمین مرحوم محمد منهاج به خاک سپرده می‌شود.

گفتنی است پیکر دکتر عماد افروغ جمعه شب به قم منتقل شد و پس از دعا و مناجات در حرم حضرت معصومه (ع)، آیت‌الله جوادی آملی از مراجع تقلید بر پیکر وی نماز اقامه کرد. در این مراسم، خانواده آن مرحوم و جمعی از فضلای حوزه و استادان دانشگاه حضور داشتند.

عماد افروغ، نویسنده، جامعه‌شناس و همچنین نماینده اسبق مردم تهران و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی سحرگاه جمعه ۲۵فروردین ۱۴۰۲مصادف با بیست و سوم رمضان ۱۴۴۴بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

نسخه مناسب چاپ