اجرای طرح «شمیم خدمت» با هدف ایجاد اشتغال در استان مرکزی
اراک ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: طرح شمیم خدمت با هدف ایجاد اشتغال برای افراد بیکار با اولویت زنان بی سرپرست و بدسرپرست و جوانان جویای کار به همت اداره اوقاف به اجرا در آمده است.

حجت الاسلام عبداله واحدی افزود: در طرح شمیم خدمت افراد آموزش می‌بینند و بعد از تسلط به هنر و حرفه مربوط، کارگاه مورد نیاز آن‌ها تامین و در نهایت محصولات تولیدی آن‌ها به بازارهای داخل و خارج استان عرضه می‌شود.

وی تاکید کرد: در اجرای این طرح با هماهنگی که با مراکز فنی و حرفه‌ای انجام گرفته است، این افراد در گام اول در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنند و بعد از تسلط به هنر و حرفه مربوط، در گام دوم کارگاه مورد نیاز آنها تامین و تجهیز می‌شود و در گام سوم محصولات تولیدی آنها به بازارهای داخل و خارج استان عرضه می‌شود که با اجرای این طرح در سال گذشته برای ۲۵۰ نفر اشتغال ایجاد شد.

وی با اشاره به اجرای مولّدسازی موقوفات و افزایش شاخص بهره وری، تاکیدکرد: در این رابطه استان مرکزی رتبه اول کشور را دارد و میزان سرمایه‌گذاری انجام گرفته از طریق موقوفات این استان با مجموع سرمایه گذاری‌های انجام گرفته توسط چند استان بزرگ کشور از جمله تهران و خراسان رضوی برابری می‌کند.واحدی اظهار داشت: اولویت در مولدسازی، دانش بنیان بودنِ طرح، رفع مشکل و نیاز استان مرکزی، رفع مشکل و نیاز کشور است.

وی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن اراک افزود: استان مرکزی به عنوان اولین استان کشور برای تامین زمین مورد نیاز دولت در بخش مسکن بود که با تعامل خیلی خوبی که بین مسئولین استان برقرار شد، توانستیم تفاهم نامه‌ای بین اوقاف و راه و شهرسازی منعقد و عملیات اجرایی پروژه ۸۱۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن اراک را آغاز کنیم.

نسخه مناسب چاپ