شهردار اصفهان: تمرکز بر فرهنگ شهروندی در رفع بسیاری از مشکلات موثر است
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: شهردار اصفهان گفت: شهرداری اصفهان آمادگی دارد تجربه‌های موفق خود در تمام حوزه‌های شهری را با شهرداری کوفه عراق به اشتراک بگذارد.

علی قاسم ‌زاده در دیدار شهردار کوفه و جمعی از معاونان وی با اعلام آمادگی برای اجرای تورهای بازدید از فرآیندها و مسائل فنی در زمینه تجربه‌های موفق شهرداری اصفهان در عرصه خدمات شهری و بازیافت و جمع‌آوری زباله برای معاونان شهرداری کوفه افزود: از دیگر عرصه‌های موفق و زمینه‌های قابل همکاری شهرداری‌های اصفهان و کوفه، انتقال تجربه‌ها و سوابق موفق شهرداری اصفهان در زمینه فضای سبز و پارک‌های شهری است.

وی با بیان این که تمرکز بر فرهنگ شهروندی در رفع بسیاری از مشکلات شهری موثر است ،گفت: آغاز تغییرات فرهنگی از کودکی است و اکنون در مدارس شهر اصفهان کتابی از سوی شهرداری به منظور فرهنگ شهروندی و ارتقای آن تألیف و تدریس می‌شود.

شهردار اصفهان افزود: آشنا کردن شهروندان اصفهانی با هویت و فرهنگ این شهر دومین الگوی مورد استفاده در اصفهان است و تلاش می‌شود تا آنان این شهر را متعلق به خودشان بدانند.

شهردار کوفه نیز در این دیدار با بیان این که جمع‌آوری زباله مهمترین مشکل این شهر است، گفت: این شهر به یک شهر مهاجرپذیر بدل شده و با آسیب‌های ناشی از پذیرش مهاجران روبرو است که با تجاوز به حریم شهر کوفه اقدام به ساخت منازل غیرقانونی می‌کنند.

محسن عادل‌عباس با اشاره به این که فرصت‌ها، امکانات، زمینه‌ها و اعتبارات مالی برای انجام خدمات مختلف شهری در کوفه فراهم است افزود: مهمترین نیاز ما در عرصه مدیریت شهری، بهره‌مندی از تجارب موفق و افراد متخصص در اجرای طرح‌های شهری است که امیدواریم در این زمینه شهرداری اصفهان مشاور خوبی برای شهرداری کوفه باشد.

نسخه مناسب چاپ