افزایش ۴۵درصدی سفر به ترکیه در عید فطر
رزرو سفر به ترکیه با نزدیک شدن به تعطیلات عید فطر، در مقایسه با سال گذشته ۴۰تا ۴۵درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، عید فطر پایان ماه مبارک رمضان است که تعطیلات آن در بیشتر کشورهای مسلمان از ۲۱تا ۲۳آوریل خواهد بود، اما خانواده‌ها معمولا با ادغام تعطیلات کوتاه مدرسه و عید، به یک تعطیلات طولانی ۹روزه می‌روند. رزرو سفر به ترکیه ۴۰تا ۴۵درصد از آمار مشابه سال گذشته بیشتر شده است.

مقصد ترجیحی مسافران برای تعطیلات عید، استان آنتالیا و شهرهای تفریحی در سواحل دریای اژه خواهد بود و همچنین مقاصد محبوب برای تورهای فرهنگی کاپادوکیه، سافرانبولو و شهرهای اطراف استان ازمیر هستند .

در همین حال، هتلداران استان‌های زلزله‌زده می‌گویند که این فاجعه نه تنها باعث اختلال در صنایع، بلکه فعالیت‌های گردشگری در آنجا شده است. «هلیل کیلینچ»، نماینده منطقه جنوب شرقی اتحادیه آژانس‌های مسافرتی ترکیه می‌گوید که حدود ۸۰درصد از تورهای برنامه‌ریزی شده پیش از زمین‌لرزه‌ها لغو شده‌اند، زیرا مردم ترسیده بودند و مشخص نبود هتل‌های آن استان‌ها در چه وضعیتی هستند .

او همچنین اظهار می‌کند: حدود ۹۰درصد هتل‌ها در این منطقه دست نخورده باقی مانده‌اند یا آسیب جزئی دیده‌اند و بیشتر هتل‌ها می‌توانند به‌راحتی بازدیدکنندگان را در خود جای دهند، اما شوک پس از زمین‌لرزه افراد را مضطرب نگه می‌دارد و ما انتظار نداریم که فعالیت گردشگری دراین مناطق تا ماه نوامبر افزایش یابد.

کیلینچ می‌گوید که تورها راه نجاتی برای صنعت گردشگری محلی بوده و بسیار مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته‌اند و در صورتی که فعالیت‌های گردشگری متوقف شود، ضربه بزرگی به منطقه وارد خواهد شد. داده‌های وزارت گردشگری ترکیه نشان می‌دهد در سال گذشته میلادی در مجموع ۶ر۴۴میلیون نفر وارد این کشور شده‌اند که فاصله کمی تا رکورد سال ۲۰۱۹یعنی ۱ر۴۵میلیون نفر دارد.

نسخه مناسب چاپ