تقدیر از برگزیدگان سومین دوره رقابت علمی کنز در اردیبهشت‌ماه
آیین تقدیر از برگزیدگان سومین دوره رقابت علمی کنز، ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در پارک علم و فناوری پردیس و با مشارکت ۱۴ پاویون بین‌المللی برگزار خواهد شد.

به گزارش فارس، سومین دوره رقابت علمی کنز نیز مانند دومین دوره رقابت میزبان ۱۴ پاویون‌ بین‌المللی یعنی مؤسسات علمی و نهادهای فناوری و دانشگاهی ایرانی و جهانی است که هر کدام چالش‌هایی را معرفی کرده‌اند و پژوهشگران می‌توانند برای حل این چالش‌ها راهکار ارائه دهند.

در این دوره ۶ پاویون غیرایرانی شامل فدراسیون جهانی علم، دانشگاه سلطان ادریس (مالزی)، دانشگاه خزر (جمهوری آذربایجان)، دانشگاه کامستس (پاکستان)، مرکز بین‌المللی علوم زیست‌شناسی و شیمی وابسته به دانشگاه کراچی (پاکستان) و پارک ملی علم و فناوری پاکستان، چالش‌‌های خود را ارائه کردند.

همچنین ۸ پاویون مستقر در ایران شامل شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی (یوسرن)، شبکه نانوفناوری جهان اسلام، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف، دفتر مطالعات آب و محیط‌ زیست دانشگاه صنعتی شریف، پارک علم و فناوری سمنان، پارک علم و فناوری مازندران و شبکه پارک‌های علم و فناوری جهان اسلام نیز در این دوره از رقابت علمی کنز مشارکت داشته‌اند.

این دوره از رقابت علمی کنز در ۶ حوزه‌ مختلف «صنایع غذایی و کشاورزی»، «سلامت و تجهیزات پزشکی»، «آب، انرژی و محیط زیست»، «برق، الکترونیک و رباتیک»، «فناوری اطلاعات، ارتباطات و هوش مصنوعی»، «معدن و صنایع معدنی»، ۸۰ چالش را از پاویون‌‌ها دریافت کرده است.

این دوره از رقابت علمی کنز مانند دوره‌های دیگر توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و با همکاری نهاد مردمی رسالت، صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، همراه اول و مجموعه‌های فعال در زیست‌بوم علم و فناوری برگزار می‌شود.

نسخه مناسب چاپ