الگوی افزایش شهریه مدارس غیردولتی ابلاغ شد
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش از ابلاغ الگوی شهریه مدارس غیردولتی خبر داد و شرایط پیش‌ثبت‌نام در مدارس غیردولتی را اعلام کرد.

احمد محمودزاده در گفتگو با ایسنا، درباره زمان ابلاغ الگوی شهریه به مؤسسان برای تعیین نرخ افزایش شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جدید، اظهارکرد: الگوی شهریه مراکز و مدارس را ابلاغ کردیم.

وی افزود: یکی از تفاوت‌های الگوی شهریه سال جدید با سال گذشته در این است که سال گذشته کیفیت‌بخشی به شهریه اضافه کردیم و الگو بیش از ۱۰۰امتیاز داشت و امکان افزایش شهریه تا ۲۰درصد برای مدارسی که امتیاز کیفیت‌بخشی را کسب کرده بودند درنظر گرفته بودیم و مانند یک امتیاز مازاد تشویقی بود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون کیفیت‌بخشی را درون الگوی اصلی و در دل همین ۱۰۰امتیاز دیده‌ایم، گفت: به این ترتیب مدارسی که رویکرد فرهنگی و پرورشی داشته باشند، در مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی شرکت کنند، تشکل‌های دانش‌آموزی فعال داشته باشند، در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و موضوع نماز اهتمام داشته باشند و مواردی از این دست، در تعیین شهریه‌شان اثرگذار خواهد بود.

محمودزاده درباره شرایط پیش‌ثبت‌نام مدارس غیردولتی نیز توضیح داد و اظهار کرد: پیش‌ثبت‌نام برای کاهش دغدغه خانواده‌ها امکان‌پذیر است؛ اما شرایطی دارد از جمله اینکه پیش‌ثبت‌نام و پرداخت علی‌الحساب باید به اندازه شهریه سال قبل بوده و نباید با افزایش شهریه همراه باشد. همچنین آزمون و مصاحبه‌ای نباید در نظر گرفته شود و اگر به هر دلیلی دانش‌آموزی انصراف داد، شهریه‌اش باید بدون کاهش مسترد شود.وی افزود: اگر متقاضیان مدرسه‌ای از صندلی‌هایش بیشتر باشد اولویت با دانش‌آموزان در محدوده جغرافیایی همان مدرسه است.

نسخه مناسب چاپ