عمل پیوند قلب بزودی در یزد انجام می شود
یزد ـ خبرنگار اطلاعات: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان یزد را استان برتر کشور در زمینه اهدای عضو طی ۲ سال متوالی دانست و گفت: به زودی علاوه بر پیوند کبد و کلیه، پیوند قلب نیز در استان انجام خواهد شد.

سید مهدی هاشمی درجمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات دانشگاه ، علوم پزشکی یزد افزود: خدمات بسیار خوبی در زمینه بهداشت و درمان و اورژانس پیش‌بیمارستانی با کمترین تنش و مشکل به شهروندان و میهمانان نوروزی استان یزد ارائه شده است. وی با اشاره به ارائه بالغ بر ۱۷۶ هزار خدمت به بیش از ۴۰ هزار نفر توسط اعضای تیم سلامت دانشگاه علوم پزشکی یزد، اظهارداشت: در تعطیلات نوروزی مراکز درمانی و تیمهای سلامت استان یزدفعال بودند و به تمامی بیماران خدمات لازم را ارائه دادند.

هاشمی ادامه داد: اورژانس استان یزد با ۲۷ پایگاه شهری و ۲۸ پایگاه جاده‌ای از فعال‌ترین بخش های دانشگاه علوم پزشکی در ایام نوروز بود که از مجموع ۱۱ هزار تماس طی این ایام، در مجموع منجر به ۳ هزار و ۱۹۳ ماموریت شد. وی از اجرای ۱۵ ماموریت توسط اورژانس هوایی استان یزد در ایام نوروز امسال خبر داد وگفت: از مجموع این ماموریت ها ۹ مورد مربوط به حوادث ترافیکی، ۴ مورد مربوط به حوادث غیرترافیکی و یک مورد در رابطه با انتقال مادری باردار به مرکز درمانی بوده است.

هاشمی افزود: در ایام نوروز امسال ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی شرکت‌های دارویی و مصرفی و ۱۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران طرح‌های دانشگاه پرداخت شد.

وی از فعالیت‌های حدود ۲۴۰ متخصص پزشکی در ایام تعطیل دراستان یزد و کسب رتبه سوم کشور از حیث خدمات ارائه شده در این بخش خبر داد و گفت: خوشبختانه استان یزد پارسال رتبه اول اهدای عضو را کسب کرد و امسال نیز در ایام نوروز ۲ مورد اهدای عضو و یک مورد پیوند کبد موفق در استان انجام شد.

هاشمی با اشاره به اقدامات معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ایام نوروز امسال، افزود: همزمان با ایام ماه مبارک رمضان نیز طرح ۳۰ شب، ۳۰ محله و ۳۰ مسجد از طریق اردوهای جهادی دانشجویی و با رویکرد ارتقای سلامت و پایش سلامت نمازگزاران در حال اجرا است.

نسخه مناسب چاپ