هزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل ونقل تهران می شود
رئیس شورای شهر تهران با بیان این که پیش پرداخت ۶۰۰دستگاه اتوبوس در سال قبل انجام شده اما اتوبوس ساخته و تحویل داده نشده است، یادآور شد: امیدواریم اتوبوس‌های خریداری شده تحویل داده شود.

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به رونمایی از ۴۰دستگاه اتوبوس در تهران، خاطرنشان کرد: این ۴۰دستگاه را در پایان سال اعلام کردیم که یکی از شرکت‌ها آمادگی دارد تحویل بدهد و متاسفانه وزارت کشور از بیش از ۶۰۰دستگاه ۱۷۶دستگاه تحویل داد و امیدواریم مابقی را تحویل دهند.

وی با تاکید بر اختصاص بودجه قابل توجه به حمل و نقل، گفت: هرچه شرکت‌های اتوبوسرانی بسازند ما تحویل خواهیم گرفت؛ روز دوشنبه مطرح شد که قرارداد دو هزار دستگاه منعقد شده است و باید در طول ۶ماه این اتوبوس‌ها ساخته شود.

چمران با بیان این که قرارداد هزار دستگاه اتوبوس برقی هم باید منعقد شود، خاطرنشان کرد: قرارداد ۲هزار دستگاه را وزارت کشور منعقد می ‌کند که البته برای کل کشور است اما ما به دنبال این هستیم که هزار دستگاه را به تهران اختصاص دهیم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان این که پیش پرداخت ۶۰۰دستگاه در سال قبل انجام شده اما اتوبوس ها ساخته و تحویل داده نشده است، یادآور شد: امیدواریم اتوبوس‌ها ساخته و تحویل داده شود.

وی با بیان این که پیگیری برای مترو هم ادامه دارد، تصریح کرد: ما گلایه داریم که هنوز پیش پرداخت مترو برای ساخت واگن انجام نشده است.

چمران با بیان این که تعدادی اتوبوس نو در بازی ‌های آسیایی قطر به کار گرفته شد، گفت: ما اعلام کردیم که هزار دستگاه را خریداری کنیم اما مخالفت شد و گفتند کسر شان است.

تلویزیون هم برنامه‌ای ساخت و حرف‌های بنده را تقطیع کرد و گفتند که ما می‌خواهیم اتوبوس دست دوم وارد کنیم.

وی افزود: در زمان کرونا هم تا زمان تولید واکسن، دولت از کشورهای دیگر واکسن وارد کرد تا از مرگ افراد جلوگیری شود و ما در بخش اتوبوس هم گفتیم اتوبوس‌های تقریبا نو که قیمت آن یک پنجم قیمت دیگر اتوبوس‌هاست، خریداری کنیم. درخواست ما این است که حرف‌های ما را تقطیع نکنند؛ مردم در شرایط نامناسبی هستند و ما می‌خواستیم کاری انجام دهیم.

رئیس شورای شهر تهران همچنین گفت: افزایش نرخ کرایه از ابتدای اردیبهشت ماه اعمال خواهد شد؛میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی ۴۵درصد، اتوبوس ۴۰درصد و مترو ۲۰درصد است.

نسخه مناسب چاپ