خطر خشک شدن خلیج گرگان استان را تهدید می کند
گرگان‎ ـ ‎خبرنگار اطلاعات:‏‎ ‎استاندار استان گلستان گفت:‏‎ ‎این استان در ریل پیشرفت قرار گرفته و این قطار پیشرفت با سرعت در حال حرکت است‎.

‎علی‌محمد زنگانه در نشست هماهنگی بانک‌های عامل با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان که در راستای تحقق طرح نهضت ملی مسکن روستایی برگزار شد، افزود: خدا را شاکرم اتفاقات خوبی در حال تحقق در استان گلستان است قرار بود برای رفع چالش‌ها اقدامات مختلفی را انجام دهیم و عقب ماندگی تاریخی استان جبران شود‏‎.

‎وی تاکید کرد: استان گلستان چشم‌انداز مشخص دارد و زیبنده نیست که سرانه تولید آن نصف میانگین کشور باشد و باید آن را به میانگین کشور برسانیم‏‎.

‎زنگانه افزود: در استان گلستان ابرچالش‌هایی وجود دارد که اگر از آن‌ها غفلت کنیم به شدت به این استان ضربه می‌زند،‎ ‎ما به دنبال پیشرفت و آبادانی استان هستیم و با تمامی توان در این مسیر تلاش می‌کنیم. ‏

‎وی همچنین گفت: خشک شدن خلیج گرگان به عنوان یکی از ابرچالش‌های استان گلستان است و باید جلوگیری از خشک شدن آن به یک دغدغه ملی بدل شود. گام‌هایی که برای خلیج گرگان تا امروز برداشته شده، کمتر از ۱۰ درصد مطالبات ما در طرح احیای آن است‏‎.

‎زنگانه با اشاره به اقدامات مجموعه‌های مختلف در استان گلستان، تاکیدکرد: اجرای مولدسازی باید با سرعت پیگیری شود و دستگاه‌ها در مولدسازی کوتاهی نکنند، برای مثال در کمیته امداد استان گلستان ساختمانی بدون استفاده قرار دارد که مقرر شد با مولدسازی این ملک، بودجه حاصل از آن برای ساخت مسکن محرومان زیر پوشش کمیته امداد هزینه شود‏‎.

نسخه مناسب چاپ