محسنی اژه ای: مقابله باسرقت باید با قدرت و قوت بیشتری ادامه یابد
رئیس قوه قضائیه گفت: اقدامات مقابله‌ای و بازدارنده در مقوله مقابله با جرم سرقت باید با قدرت و قوت بیشتری ادامه یابد

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای درجلسه بررسی، پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی افزود: در مقوله سرقت تجهیزات و تأسیسات زیرساختی مرتبط با برق و آب و گاز و مخابرات، نباید صرفاً به ارزش مادی این تجهیزات و تأسیسات توجه شود.

وی پس از استماع مطالب و گزارشات مسئولان ذیربط، دستورات و توصیه‌های مهمی را درباره پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی برای تأمین و ارتقای مقوله امنیت روانی مردم مطرح کرد.

رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: در مقوله سرقت، بحث فقط بر سر خسارت مادی و مالی که به فرد وارد می‌شود نیست؛ در اینجا، موضوع مهم دیگر، تهدید امنیت روانی مردم و ترس و دلهره‌ای است که بر فرد مالباخته و خانواده او وارد می‌شود؛ لذا توجه به این جنبه از جرم سرقت نیز مورد تاکید است.

محسنی اژه ای با قدردانی از اقدامهای فراجا برای مقابله با سرقت و کیف‌قاپی، اظهار داشت: اقدامات مقابله‌ای و بازدارنده در مقوله مقابله با جرم سرقت، هم از ناحیه فراجا و هم از ناحیه دستگاه قضایی و قضات دادسرا و دادگاه‌ها باید با قدرت و قوت بیشتری ادامه یابد.

وی با اشاره به سرقت بعضی از تجهیزات و زیرساخت‌های مرتبط با تأسیسات شهری برق و آب و گاز و مخابرات و خساراتی که از این ناحیه به زندگی مردم و صاحبان مشاغل، حرف، کسبه و بنگاه‌های تولیدی وارد می‌آید، گفت: در مقوله سرقت تجهیزات و تأسیسات زیرساختی مرتبط با برق و آب و گاز و مخابرات، نباید صرفاً به ارزش مادی این تجهیزات و تأسیسات توجه شود؛ مثلا گفته شود فلان مقدار سیم برق یا کابل برق، توسط سارق به سرقت رفت؛ بلکه در این مقوله باید خسارات ناشی از سرقت و تخریب این تجهیزات که به زندگی و کسب و کار مردم وارد می‌شود، در اتخاذ اقدامات و صدور آرای قضایی بازدارنده، مورد لحاظ قرار گیرد .

نسخه مناسب چاپ