وزیرخارجه عربستان: خواستار حفظ تمامیت ارضی سوریه هستیم
سرویس خارجی: وزیر خارجه عربستان سعودی در دیدار با رئیس جمهوری سوریه گفت که ریاض بر حفظ تمامیت ارضی، هویت عربی و امنیت سوریه وحل بحران این کشور از طریق سیاسی تأکید دارد.

«فیصل بن فرحان» به عنوان اولین مقام عالیرتبه سعودی برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱وارد دمشق پایتخت سوریه شد و مورد استقبال مسئولان سوری قرار گرفت.بن فرحان پس از ورود به دمشق، به دیدار بشار اسد رئیس جمهوری سوریه رفت و با وی دیدار کرد. وزیر خارجه سعودی در این دیدار، خواستار تلاشهای صورت گرفته برای دستیابی به راهکار سیاسی شد که حافظ حاکمیت سوریه باشد. بن فرحان به بشار اسد گفت که عربستان سعودی بر حفظ تمامیت ارضی، هویت عربی و امنیت سوریه تأکید دارد. وزیر خارجه سعودی و رئیس جمهوری سوریه همچنین اقدامات مربوط به حل و فصل کامل بحران در سوریه را بررسی کردند. طرفین همچنین بر لزوم دستیابی به راهکار سیاسی تأکید کردند که منافع ملی سوریه را تأمین می‌کند. بن فرحان هم تأکید کرد که باید فضا برای کمک رسانی به همه اراضی سوریه فراهم شود.

دفتر بشار اسد هم با انتشار بیانیه‌ای، درباره جزئیات این دیدار نوشت، اسد و بن فرحان، مسائل سیاسی، عربی و بین‌المللی و همکاری دو جانبه بین دو کشور را بررسی کردند. وزیر خارجه سعودی، ضمن انتقال سلام و درود سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی و محمد بن سلمان ولیعهد این کشور به اسد، برای ملت سوریه امنیت، ثبات و پیشرفت آرزو کرد. رئیس جمهوری سوریه در این دیدار گفت: برادری بین عربها، بسیار عمیق تر از رابطه بین کشورهای عربی است و روابط سالم بین سوریه و عربستان، وضعیت طبیعی است که باید وجود داشته باشد؛ این روابط فقط به سود دو کشور نیست بلکه یک منفعت عربی و منطقه‌ای است و سیاست واقعگرایانه‌ای که عربستان در پیش گرفته، به سود کشورهای عربی و منطقه‌ است.

نسخه مناسب چاپ