اخبار کوتاه
دانش آموز قمی به المپیاد جهانی جغرافیا در اندونزی اعزام می شود

قم خبرنگار اطلاعات:یکی از دانش آموزان از استان قم با عضویت در تیم ملی ۴ نفره جمهوری اسلامی به المپیاد جهانی جغرافیا اعزام می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش قم، سیده زینب سادات موسوی؛ دانش آموز پایه دوازدهم رشته علوم انسانی دبیرستان مهندس نجمیه ۲ ناحیه ۴ استان قم است.این دانش آموز قمی پس از شرکت در المپیاد کشوری با کسب امتیازات برتر به عضویت تیم ملی ۴ نفره جمهوری اسلامی اعزامی به المپیاد جهانی جغرافیا درآمد.نوزدهمین المپیاد جهانی جغرافیا در سال ۲۰۲۳ میلادی در اندونزی برگزار خواهد شد.

دفتر حمایت‌های حقوقی ایثارگران در بخش «قلعه نو» ری افتتاح می شود

شهرری خبرنگار اطلاعات:مسئول جدید دفتر حمایت‌های حقوقی و ایثارگران ناحیه شهرستان دماوند، در مراسمی با حضور ترکاشوند مسئول دفتر حمایت‌های حقوقی ایثارگران استان تهران معرفی شد.

ترکاشوند تهران به همراه مدیران و کارشناسان دفاتر حمایت حقوقی مستقر در دادگستری، با رئیس دادگستری شهرستان‌های پیشوا و ورامین، رئیس دادگستری کهریزک، رئیس دادگاه بخش قلعه نو و رئیس دادگستری شهرستان و دادستان دماوند دیدار کردند و در ادامه آقای حسین قرایی به عنوان مسئول جدید دفتر حمایت حقوقی و ایثارگران ناحیه شهرستان دماوند معرفی شد.در این دیدارها، ضمن بیان پیشنهادات،مسائل و نظرات طرفین، بر همکاری و تعامل بیش از پیش دفتر حمایت‌های حقوقی ایثارگران و مجموعه دادگستری و حل مشکلات حقوقی ایثارگران تاکید و همچنین مقرر شد در آینده نزدیک، دفتر حمایت‌های حقوقی ایثارگران در بخش قلعه نو، افتتاح شود و به جامعه معزز ایثارگران، خدمت ارائه کند.

کمک ۴ میلیارد تومانی خیر به آزادی زندانیان نیازمند در استان گلستان

گرگان خبرنگار اطلاعات :خیران گلستانی در جشن گلریزان ۴ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان نیازمند، کمک کردند.

حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان گفت:امسال تعداد زندانیان نیازمند و چشم انتظار آزادی در استان ۱۴۸ نفر است که در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی دارند.وی افزود: در جشن گلریزان ۴ میلیارد تومان جمع آوری شد که در میان همه محکومان مالی نیازمند تقسیم خواهد شد و در کنار آن با اعطای وام های ستاد دیه که در اختیار مددجویان قرار خواهد گرفت امیدواریم زمینه آزادی همه این محکومان فراهم شود.آسیابی اظهارداشت: پارسال به کمک خیران استان گلستان ۵۸۴ نفر از زندان آزاد شدند و از ابتدای سال جدید هم با کمک خیران ۲۴ نفر از محکومان مالی و جرایم غیر عمد آزاد شده اند.

‎مقاوم‌سازی ۱۵۰۰ واحد مسکونی در روستاهای دشتستان ‏

برازجان‏‎ ‎خبرنگار اطلاعات: حبیب نوروزی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دشتستان به مناسبت سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام راحل و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست خبری، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دشتستان در ۱۹۲روستا و آبادی ارائه خدمت می‌کند‎.‎حبیب نوروزی ادامه داد: یکی از اولویت مهم بنیاد مسکن دشتستان در سال گذشته، مقاوم سازی ۸۴۷ واحد روستایی بود و امسال هم برای ۱۵۰۰ واحد مسکونی محرومین در روستاها برنامه داریم‏‎.

خبر دیگر اینکه حبیب نوروزی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دشتستان استان بوشهر، اظهار داشت:پارسال آسفالت معابر روستایی از محل اعتبار قیر رایگان، به مساحت ۲۵ هزار متر مربع با اعتبار ۲ میلیارد تومان از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دشتستان اجرا شده است.

تملک و آزادسازی معابر و املاک شهری کاشان

کاشان خبرنگاراطلاعات:شهردار کاشان، اعتبار صرف شده به منظور تملک و آزادسازی معابر و املاک شهری طی سال گذشته را بیش از ۳۳۳ میلیارد تومان دانست.

حسن بخشنده، با اشاره به ۳۶۲ توافق انجام شده در سطح مناطق پنج‌گانه کاشان طی پارسال، اظهارداشت: در سال گذشته ۲۰۴ پلاک با مساحت بیش از ۹۹ هزار و ۶۲۱ متر مربع تملک و آزادسازی شده است.

که بیشترین آن‌ها مربوط به منطقه سه است که طی سال گذشته ۶۲ پلاک در آن به مساحت ۵ هزار و ۶۲۲ متر مربع آزادسازی شده است.

شهردار کاشان، منطقه ۴ با ۴۲ پلاک و ۷ هزار و ۸۲۰ متر مربع مساحت و مناطق ۲ و ۵ هر یک با ۳۶ پلاک و به ترتیب با مساحت۴ هزار و ۹۱۸ و ۳ هزار و ۸۳۶ متر مربع را دارای رتبه‌های بعدی از نظر میزان تملک و آزادسازی در سال ۱۴۰۱ ذکر کرد.

معرفی رئیس جمعیت هلال احمر بابلسر

بابلسر خبرنگار اطلاعات:در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین اکبری نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان، قلی پور باقری فرماندار شهرستان بابلسر، فخاری رئیس جمعیت هلال احمر مازندران و بخشداران و معاونان فرماندار بابلسر، رئیس جدید جمعیت هلال احمر بابلسر معارفه و از رئیس پیشین آن قدردانی شد.

در این مراسم، ضمن قدردانی از زحمات علی روستایی رئیس پیشین جمعیت هلال احمر شهرستان بابلسر، طی حکمی، محمود متولی طاهر به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بابلسر معرفی شد.

نسخه مناسب چاپ