سخنگوی وزارت خارجه: برنامه نظامی ایران صرفاً جنبه دفاعی و بازدارندگی دارد
 

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای اخلال در برنامه‌های نظامی ایران و برخی تحریم های ضدایرانی جدید این کشور گفت: برنامه نظامی ایران صرفا جنبه دفاعی و بازدارندگی دارد و علیه هیچ کشوری که اندیشه تعرض به ایران را نداشته باشد، نیست.

کنعانی اظهار داشت: تصریحات تحریک آمیز وزیر امور خارجه آمریکا در ارتباط با برنامه نظامی ایران صرفا با هدف ادامه بازاریابی برای تسلیحات آمریکایی از طریق دامن زدن به پروژه شکست خورده ایران هراسی و اختلاف‌افکنی میان کشورهای منطقه صورت می گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: برخلاف اظهارات نسنجیده وزیر خارجه رژیم آمریکا، جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست همسایگی، همواره بر گفتگو، مشارکت و همکاری منطقه‌ای برای تأمین امنیت و منافع مشترک کشورهای منطقه به دور از مداخله بیگانگان تاکید داشته و تحولات مثبت و رو به پیشرفت در منطقه نیز در همین باره است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اقدامات نسنجیده و غلط رژیم آمریکا طی دهه‌ها را منبع ناامنی، بی‌ثباتی و جنگ در منطقه دانست و افزود: به نفع این کشور است که رویکردهای پراشتباه، مداخله‌جویانه و غیرمسئولانه خود در مسائل کشورهای منطقه را کنار بگذارد و اجازه دهد روند تقویت ثبات و آرامش با همکاری و مشارکت کشورهای منطقه به مسیر خود ادامه دهد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا قاطعانه به اقدام برای اخلال در برنامه‌های نظامی ایران و شبکه‌های تدارکاتی آن متعهد است. برنامه دفاعی بازدارندگی ایران، خاورمیانه و فراتر از آن را بی‌ثبات می‌کند و ما به همکاری با متحدان و شرکا برای مقابله با چنین فعالیت‌هایی ادامه خواهیم داد .

سخنگوی وزارت امورخارجه همچنین درواکنش به اظهارات نامزد ریاست جمهوری سال آینده آمریکا اعلام کرد: در اینکه آمریکا خالق داعش است، تردیدی نبود؛ اما برای کسانی که عمداً چشم‌ها را بر حقیقت بستند؛ تصریح رابرت اف کندی برادر زاده جان اف کندی و کاندیدای ریاست جمهوری سال آینده آمریکا مبنی اینکه «ما داعش را ایجاد کردیم»، تاکید مجدد بر این حقیقت است که رژیم آمریکا، پدرخوانده داعش است.

کنعانی در توییت دیگری در این باره نوشت: آنگاه که ذره‌ای از واقعیات مربوط به ماهیت جنگ افروزانه، تجاوزکارانه و آغشته به دروغ، نیرنگ و توطئه در سیاست خارجی رژیم ‎آمریکا از زبان ‎رابرت اف.کندی کاندیدای ریاست جمهوری این کشور افشا می‌شود، ‏حقیقت این کلام مقام معظم رهبری روشن‌تر می‌شود که: دفاع امثال آمریکا از حقوق بشر، برای ملت‌ها و مظلومان دنیا، گریه‌آور است.

وی اضافه کرد: برای بشریت، مصیبتی از این بالاتر نیست که مفاهیم و ارزش‌های انسانی، این‌طور در دست‌وپای این سیاست‌بازان خبیث بیفتد.

رابرت کندی نامزد۶۹ساله ریاست جمهوری گفت: پلیس فاسد است، ما داعش را ایجاد کردیم. ما دو میلیون آواره را روانه اروپا کردیم و زمینه ساز بی ثباتی دموکراسی در آنجا شدیم که منجر به برگزیت شد.

همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه از سپاه پاسداران به عنوان بازوی قدرتمند پاسداری از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ، حامی ملت، حافظ امنیت ملی و مایه عزت و اقتدار ایران عزیز یاد کرد و افزود:همین‌ها دلیل خشم دشمنان قسم خورده انقلاب از سپاه است.

کنعانی در توییتر نوشت: سپاه بازوی قدرتمند پاسداری از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران، حامی ملت، حافظ امنیت ملی و مایه عزت و اقتدار ایران عزیز است و همینها دلیل خشم دشمنان قسم خورده انقلاب از سپاه است. ۲اردیبهشت سالروز تأسیس ‎سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یاد و خاطره هزاران پاسدار شهید گرامی باد.

نسخه مناسب چاپ