خطیب جمعه تهران: قیمت نان، گوشت و خودرو باید در حد قابل قبول باشد
 

امام جمعه موقت تهران درباره مساله حجاب گفت: دولت و قوه قضائیه با برنامه به این موضوع وارد شوند و همه باید مشارکت کنند. بهترین برنامه این است که با کمترین آسیب غافلین را بیدار ‌کنیم و آن‌ها را از این خطر نجات دهیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در نماز جمعه تهران اظهار داشت: اولویت دولت و مجموعه قوا و عناصر موثر امسال باید ‌مهار تورم و رشد تولید باشد و هرکس در حد امکانات قانونی و سخت افزاری و نرم افزاری که دارد باید کمک کند.

وی با بیان اینکه از اول انقلاب دولت هایی که آمدند مردم را در اقتصاد مشارکت ندادند و شرکت‌های دولتی عرصه را برای مردم تنگ کردند، افزود: حضرت آقا گفتند مسأله اقتصاد اولویت دارد و بر فرهنگ هم تاثیر دارد. افسار گسیختگی ‌قیمت‌ها، بی ثباتی، گرانی و بی‌ارزش شدن پول ملی در تراز یک ملت شجاع قوی و دارای روح ایمان و مقاومت که سال‌ها با شیاطین روزگار پنجه نرم کردند و تسلیم نشدند نیست.صدیقی خاطرنشان کرد: در موضوع وابستگی به نفت و دلار ، پایش، مراقبت و برنامه‌ریزی جامع و پیگیری جدی لازم است. طرح و برنامه خوبی داده می‌شود اما وقتی یک مسئول جا بجا شد، آن طرح هم نادیده گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: با تمام اعتمادی که به رئیس‌جمهوری دارم اما به عنوان یک طلبه دلسوز می‌گویم؛ خودرو در اختیار دولت است، چرا این موضوع باید باعث آزار مردم شود؟ در ضمن ثبات قیمت از توقعات مردمی است که همیشه از دولت و نظام حمایت کردند. قیمت اقلام عمومی مثل نان، گوشت، خودرو و غیره باید در حد قابل قبول باشد و بالابردن ارزش پول ملی در رأس برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد.خطیب جمعه تهران در بخش دیگر سخنان خود گفت: روزی آمریکا به عنوان یک قدرت مسلط و کدخدا در سرنوشت همه ملت‌ها خود را دخیل می‌دید اما امروز در داخل گرفتار دو قطبی است و کسری بودجه و ناامنی‌های عجیب دارد و دولت‌هایش یکی بعد از دیگری ضعیف‌تر از قبل می‌شوند. در سیاست خارجی هم که مهمترین ابزارش صهیونیست‌ها هستند می بینید که بحرانی‌ترین وضع را تجربه می‌کند. دولت صهیونیستی غاصب کودک‌کش در شرایطی است که به هشتادمین سال نمی‌رسد و وعده سرنگونی آن همان‌طور که حضرت آقا گفتند انتظار داریم عملی شود و آمریکا با همه تعلقی که به صهیونیست‌ها داشت بحران اسرائیل را نتوانست حل کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز ایران محور منطقه و جهان و نقش‌آفرین است و در این تغییری که با خواست خداست، استکبار در حال فرو ریختن است، افزود: باید پرچم اسلام برافراشته‌تر و حضور بین‌المللی ما فعال‌تر شود تا جایگاه برتر خود را با دیپلماسی حساب شده و نافذ در تراز خون شهید سلیمانی حفظ کنیم.

نسخه مناسب چاپ