استاندار آذربایجان شرقی:
زیرساخت های حضور سرمایه‌گذاران خارجی فراهم است
تبریز ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار آذربایجان شرقی گفت: همه امکانات و زیرساخت های این استان برای حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی فراهم است و مدیریت استان نقش پشتیبانی و تسهیلگری خود را در این زمینه ایفا خواهد کرد.

عابدین خرّم در دیدار هیات سرمایه‌گذاری جمهوری ترکیه با وی، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران با کشور دوست و همسایه ترکیه مناسبات تجاری خوبی دارد و همواره از گسترش روابط با این کشور استقبال می‌کند.

وی گفت: افزایش صادرات و تبدیل مواد اولیه به کالاهایی با ارزش افزوده بیشتر یکی از اهداف اصلی ما در استان آذربایجان شرقی است و در این زمینه هیچ مانعی برای مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی نداریم.

استاندار آذربایجان شرقی، ترسیم نقشه راه مشخص را از نکات کلیدی سرمایه‌گذاری دانست و گفت: گسترش همکاری‌ها مستلزم داشتن هماهنگی و برنامه مدون میان سرمایه گذار و طرف قرارداد است که ما نیز در حد توان برای پشتیبانی و تسهیل‌گری در این خصوص تلاش می‌کنیم.

وی ادامه داد: تبریز و استان آذربایجان شرقی از نظر نیروی انسانی متخصص و دانش‌بنیان ظرفیت بسزایی دارد و یکی از استان های برتر در این حوزه به شمار می رود؛ از اینرو شما به عنوان سرمایه گذار می توانید با انتقال تکنولوژی به استان و با بهره گیری از این منابع انسانی متخصص و مواد اولیه، منافع هر دو طرف را تامین کنید.

خرّم ادامه داد: امیدوارم این دیدار و در ادامه آن، سرمایه‌گذاری شما در حوزه‌های نفت و گاز و تولید فراورده‌های نفتی، فتح بابی برای حضور سایر شرکت‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در استان آذربایجان شرقی باشد و موجبات همکاری‌های نفت‌پایه را فراهم کند.

استاندار آذربایجان شرقی، وجود زیرساخت‌های ریلی و جاده ترانزیتی ایران و ترکیه را از مزایای توسعه روابط تجاری ۲کشور دانست و افزود: امیدوارم انعقاد تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری، منجر به اقدام و حرکتی موثر به سمت ایجاد هاب صادراتی میان ایران و ترکیه باشد و ما این قول را می دهیم که ایمنی و امنیت سرمایه گذاری شما را تامین کنیم.

نسخه مناسب چاپ