اسنپ چت مجهز به چت‌ بات رایگان
اسنپ‌ چت به سود کاربرهایش تغییرات ایجاد می‌ کند!
 

امکانات ویرایشی اسنپ‌چت

اسنپ‌هایی که کاربرهای اسنپ‌چت به یکدیگر ارسال می‌کنند با وجود فیلترها، لنزها و استیکرها قابل ویرایش و شخصی‌سازی هستند. برای مثال، فیلترهای مکان‌های جغرافیایی یا ژئوفیلترها لایه‌های هم‌پوشان گرافیکی هستند که اگر کاربر در یک موقعیت مکانی خاص مثل شهر، یک مراسم یا به سوی مقصدی باشد می‌تواند از آنها استفاده کند. همچنین، کاربرها می‌توانند ژئوفیلترهایی را با سلیقه خود طراحی کنند که در این صورت باید به ازای هر ساعت استفاده مبلغی را پرداخت کنند.

استیکرهای جغرافیایی امکانات دیگری هستند که در سال ۲۰۱۶ در ۱۰ شهر بزرگ دنیا راه‌اندازی شدند. بیت موجی‌ها نیز استیکرهایی هستند که نقش آواتارهای کارتونی شخصی‌سازی شده را دارند و کاربرها با استفاده از آنها می‌توانند اسنپ‌ها و پیام‌های دیداری خود را ویرایش کنند.

ابزار ویرایشی دیگر لنز است که در سپتامبر ۲۰۱۵ به دنیای مجازی معرفی شد. کاربرها با استفاده از لنزهای گوناگون و به کمک فناوری تشخیص چهره می‌توانند تغییراتی را در زمان بی‌درنگ روی اسنپ‌های خود ایجاد کنند. در سال ۲۰۱۷، اسنپ‌چت این ابزار را گسترش داد و با نام «لنزهای دنیا» (World Lenses)معرفی کرد که با تکیه بر فناوری واقعیت افزوده، اجسام و شخصیت‌های سه بعدی را وارد چشم‌اندازها و صحنه‌های تصاویر می‌کند.

***

بسیاری از ما از وجود اپلیکیشنی به نام «اسنپ‌چت» (Snapchat) با خبر هستیم. این برنامه که سکویی ویژه تلفن‌های همراه است به طور عمده برای ایجاد پیام‌های صوتی و تصویری با نام «اسنپ» مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر اسنپ می‌تواند یک عکس یا ویدئوی کوتاه باشد که می‌توانیم آن را با فیلترها و اِفکت‌ها، کپشن‌ها و نقاشی ویرایش کنیم. اسنپ‌ها هم به طور خصوصی برای دوستان و فامیل قابل ارسال هستند و هم برای مشاهده عموم.

اسنپ اینک شرکت سازنده این اپلیکیشن، باتِ مکالمه یا چت‌بات برنامه اسنپ‌چت خود را که My AIنام دارد به طور رایگان در دسترس همه کاربرها قرار می‌دهد. این اقدام تلاشی برای متمایز شدن نسبت به دو شبکه اجتماعی رقیب، یعنی اینستاگرام و تیک‌تاک است.

My AIنخستین‌بار برای اعضایی که برای کاربری اسنپ‌چت و خدمات اشتراک مبلغی را پرداخت می‌کردند راه‌اندازی شد، اما اکنون به عنوان یک مسیر چت رایگان در اپلیکیشن این شبکه اجتماعی ظهور می‌کند. مانند ChatGBTکاربرها می‌توانند از My AIپرسش‌های واقعی بپرسند، تقاضای محتوای خلاقانه کنند و با آن مکالمه داشته باشند. این خدمات جدید به افراد بسیاری کمک می‌کند خودشان را ابراز کنند، از اخبار و واقعیت‌های دنیا مطلع شوند، در لحظه زندگی کنند و با هم اوقات خوشی را سپری کنند.

اسنپ‌چت با این کار دسترسی کاربرها به چت‌باتِ هوش مصنوعی را گسترش می‌دهد و به کاربرهایی که محتوای خلاقانه داشته باشند سهمی از درآمدی که محتواها تولید می‌کنند را پرداخت می‌کند.

کاربرها همچنین می‌توانند My AIرا به چت‌های گروهی بیافزایند و هر پرسشی که در طول گفتگو به ذهنشان خطور کند را از دستیار مجازی بپرسند. کاربرهایی که مبلغی را پرداخت می‌کنند می‌توانند عکس‌های دلخواهشان را به کمک کننده‌های خود بفرستند و در ازای آنها تصاویری را که کاملاً با هوش مصنوعی ساخته می‌شوند تحویل بگیرند.

وقتی My AIدر ماه مارس سال جاری، ۲۰۲۳ راه‌اندازی شد، مورد انتقاد نیز قرار گرفت. به عقیده برخی، این باتِ مکالمه برای کاربرهای نوجوان نامناسب است. یک نمونه از موارد انتقادآمیز زمانی بود که این بات به روزنامه نگاری که ادعا می‌کرد ۱۲ ساله است توصیه‌هایی داد برای طراحی یک سفر غافلگیرانه با دوستان بسیار بزرگ‌تر از او که در محدوده ۳۰ سال سن بودند. آنها قرار بود در این سفر فعالیت‌هایی را تجربه کنند که برای یک نوجوان ۱۲ ساله مناسب نبودند.

دوره آزمایشی این چت‌بات که با پرداخت پول قابل دسترس می‌شد به پایان رسیده‌است، اما اکنون این اپلیکیشن در ارائه توصیه به کاربرها بیش از پیش به سن آنها توجه می‌کند. این ملاحظات کمک کرده تا برخی از چالش‌ها را برطرف کنند. برای مثال، اپلیکیشن مجهز به گزینه آگاهی از سن شده است تا پاسخ‌هایش را متناسب با سن کاربرها ارسال کند.

علاوه بر این، اسنپ‌چت ابزارهای جدیدی را ویژه کاربرهایی که مایل هستند از طریق این پلت فرم وایرال شوند به بات خود افزوده‌است. اسنپ‌چت بر خلاف رقبای بزرگ‌تر خود مانند تیک تاک و اینستاگرام بیشتر ارتباطات خصوصی را تسهیل می‌کند تا این‌که بر پخش عمومی متمرکز باشد. اما اکنون گردانندگان آن با راه‌اندازی یک صفحه عمومی که هم‌زمان با امکان پست کردن عکس و تصاویر به دوستان و خانواده به طور خصوصی قابل مدیریت است این تفاوت را از میان برداشته‌اند.

به عقیده صاحبان اسنپ‌چت، این پلت‌فرم فضایی است که در آن هر کسی این احساس را دارد که خود واقعی‌اش است. کاربرها می‌توانند بدون آن‌که خیلی نگران بی‌نقص بودن ویرایش محتوای خود باشند آن را پست کنند.

اسنپ‌چت به سازندگان محتوایی که در وایرال شدن موفق هستند، پول پرداخت می‌کند. کاربرهای واجد شرایط باید دست کم ۵۰ هزار دنبال‌کننده در اپلیکیشن My AIداشته باشند، هر ماه دست‌کم ۱۰ پست عمومی بگذارند و محتوای آنها ۲۵ میلیون بار بازدید شده‌باشد. در این صورت، شرکت اسنپ‌چت متعهد می‌شود تا به آنها کمک کند کسب و کاری برای خود راه بیاندازند، دامنه مخاطبین خود را افزایش دهند و برای کسب درآمد از شهرت خود به راه‌هایی غیر از این سکو که ممکن است دردسرساز باشد تکیه نکنند.

شرکت اسنپ اینک فقط به نوجوانان فکر نمی‌کند. این شرکت کاربرهایی که در دهه ۳۰ سالگی زندگی خود هستند را نیز هدف گرفته‌است و قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۳ تعداد کاربرهای فعال خود را به ۴۵۰ میلیون نفر در هر روز برساند. برای این کار روی پنج کشور بزرگ شامل مکزیک، برزیل، ایتالیا، اسپانیا و ژاپن که نفوذ کمتری در آنها داشته متمرکز شده‌است. بنابراین گردانندگان آن لازم می‌دانند بیشتر ماهیت اپلیکیشن خود را به مردم دنیا بشناسانند. کاربرهای فضای مجازی باید بدانند اسنپ‌چت چیست: یک اپلیکیشن ارسال و دریافت پیام‌های دیداری که روابط افراد با دوستان و خویشاوندان و تمامی دنیا را تقویت می‌کند. همچنین، باید برایشان روشن شود چرا از آن استفاده می‌کنند: ابراز افکار و احساسات خود بدون ترس از قضاوت شدن. اسنپ‌چت خلاف جریان رقابت برای کسب محبوبیت که در فضای مجازی رواج پیدا کرده پیش می رود. به عبارتی دقیق تر، افراد به جای این که استرس عقب ماندن از مسابقه شهرت را داشته باشند، می‌توانند آن را پناهگاهی برای بیان عقایدشان بدانند، خود را از اتفاقات دنیا به‌روز کنند و همراه با دیگران از زمان خود لذت ببرند.

یکی دیگر از تغییرات سازنده اسنپ‌چت، مبارزه با خرید و فروش مواد مخدر در این سکو است. شرکت اسنپ اینک سیستم شناسایی مواد اتوماتیک خود را ارتقاء داده، همکاری با ارگان‌های قانونی و پلیس را افزایش داده و پورتال تازه‌ای را راه‌اندازی کرده که در آن درباره خطرات مواد مخدر به کاربرها آموزش می‌دهد. اهمیت آگاه کردن کاربرها از این تهدید به این دلیل است که آمار مرگ و میر کاربرهای دبیرستانی یا دانشجوهایی که از طریق این سکو یا از مجراهای دیگر به مواد مخدر دسترسی پیدا می‌کنند افزایش یافته‌است.

اسنپ‌چت در سال ۲۰۲۲ به میزان ۵۰ درصد توان خود در شناسایی و ردیابی فروش مواد مخدر را بالا برد. وقتی سیستم‌های آن انجام فعالیت مرتبط با مواد مخدر را تشخیص می‌دهند، حساب کاربری فرد مظنون بلافاصله بسته می‌شود، دارنده آن بلاک می‌شود و دیگر نمی‌تواند در اسنپ‌چت حساب کاربری برای خود باز کند.

code

نسخه مناسب چاپ