رونمایی از کتاب خاطرات رهبر معظم انقلاب در کنگره ملی کلمبیا
 

کتاب «سلول شماره ۱۴»، خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی به زبان اسپانیایی در کنگره ملی کلمبیا رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، در مراسمی که عصر چهارشنبه به وقت محلی در بوگوتا برگزار شد، از نسخه متنی و صوتی کتاب سلول شماره ۱۴با حضور بیش از ۲۰۰نفر از شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی، مذهبی، نمایندگان پارلمان کلمبیا و سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنگره ملی کلمبیا رونمایی شد.

ماری پردومو، نماینده کنگره و رئیس کمیسیون روابط خارجه در این مراسم گفت: علی‌رغم برخی اخبار منفی که علیه جمهوری اسلامی ایران در رسانه ها منتشر می‌شود، واقعیت آن است که ثبات و صلح در منطقه خاورمیانه، مرهون تلاش‌های صلح‌طلبانه ایران است؛ لذا ما باید شروع یک همکاری جدید را با ایران در دستور کار خود قرار دهیم.

البرتو باتی، نماینده ویژه مشاور عالی رئیس‌جمهوری در امور دینی نیز اظهار کرد: در این جلسه، چهره ایران از منظر یک رهبر دینی و سیاسی برای ما معرفی می‌شود و این معرفی صحیح ایران است. ما ملت‌های انقلابی و عدالتخواه، نیازمند آن هستیم که باهم ارتباط داشته باشیم.

همچنین مارلون کانتیژو، مدیر مرکز اسلامی اهل‌البیت بوگوتا گفت: ایران و کلمبیا باید از ظرفیت‌های یکدیگر نهایت استفاده را ببرند. تمامی موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران، مدیون رهنمودهای آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران است.

در این مراسم، استاد دانشگاه بوگوتا و خاورمیانه‌شناس کلمبیایی، ویکتور دِکوره‌آ، با بیان پیشینه تاریخی و فرهنگی ایران و نقش کلیدی این کشور در تأمین صلح و ثبات خاورمیانه بیان کرد: ایران با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای توانسته است صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه را تضمین کند؛ منطقه‌ای که امپریالسیم و ایادی دست‌نشانده آنان نمی‌خواهند روی ثبات و آرامش را ببیند.

سپس گابریل کاسرس، نماینده مجلس و مدیر اتاق بازرگانی ایران و کلمبیا گفت: پیشرفت ایران در تمامی عرصه‌های تکنولوژی ما را به این نقطه سوق می‌دهد که باید شروعی جدید در ارتباط اقتصادی ایران و کلمبیا به وجود آوریم.

احمدرضا خیرمند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم، راهکارهایی برای بهبود روابط اقتصادی دو کشور و یک معرفی اجمالی از فرهنگ ایرانی ارائه کرد.

گفتنی است نمایشگاه کتاب بوگوتا، قدیمی‌ترین و مهم‌ترین رویداد فرهنگی کلمبیا و دومین نمایشگاه بزرگ کتاب منطقه آمریکای لاتین است که از ۳۵سال قبل به‌صورت مستمر در حال برگزاری است.

نسخه مناسب چاپ