پرسپولیس با صعود به نیمه نهایی جام حذفی در اندیشه فتح دوگانه
 

تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی در دیداری سخت و نفس‌گیر تیم گل گهر را شکست داد و جواز حضور در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها را به دست آورد.

به گزارش مهر، آخرین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی امروز تیم‌های پرسپولیس تهران و گل گهر سیرجان برگزار شد و در این مسابقه پرسپولیس با نتیجه ۲ بر ۱ به پیروزی رسید.

در این مسابقه که در ورزشگاه آزادی و با قضاوت وحید کاظمی آغاز شد، مهدی ترابی (۳۱- پنالتی) و عیسی آل کثیر (۱+۴۵) برای پرسپولیس و رضا شکاری (۵۷) گلزنی کردند.

پرسپولیس که پیش از این ون پارس و سپاهان اصفهان را حذف کرده بود، با پشت سر گذاشتن گل گهر راهی مرحله نیمه نهایی شد.

نیمه اول و دو گل پرسپولیس

پرسپولیس در نیمه اول با حمایت هوادارانش بر حریفش برتری داشت و از همان دقایق ابتدایی خلق موقعیت کرد. وحید کاظمی در دقیقه ۲۹ برخورد توپ با دست آرمین سهرابیان مدافع گل گهر در محوطه جریمه این تیم را پنالتی اعلام و مهدی ترابی آن را به گل تبدیل کرد. در دقیقه اول از وقت‌های اضافه هم عیسی آل کثیر با پاس در عمق مهدی ترابی و فرار از پشت مدافعان تیم میهمان، گل دوم را برای سرخپوشان به ثمر رساند.

نیمه دوم و بازگشت نیمه تمام گل گهر

سعید الهویی سرمربی گل گهر که جای امیر قلعه نویی را در این تیم گرفته است و دستیار او در تیم ملی هم محسوب می شود، در ابتدای نیمه دوم سه تغییر همزمان در تیمش انجام داد و با حضور خدابنده لو، برزای و شاکری خط حمله تیمش را تقویت کرد. در دقیقه ۵۷، ضربه سر رضا شکاری که روی یک ضربه آزاد به دست آمد، یکی از گل های خورده را جبران کرد.

فشار گل گهر برای به تساوی کشاندن بازی تا آخرین لحظات ادامه داشت اما در نهایت پرسپولیس که عملکرد ضعیفتری در نیمه دوم داشت، با این پیروزی نزدیک و نفس گیر به نیمه نهایی صعود کرد.در دیگر دیدار این مرحله تیم فوتبال نساجی میزبان پیکان بود و توانست با سه گل حریفش را شکست دهد و برای دومین سال متوالی به نیمه نهایی جام حذفی صعود کند.

در این دیدار حامد شیری، رضا جعفری و بهروز نوروزی‌فرد (گل به خودی) گل‌های نساجی را به ثمر رساندند تا تیم قائمشهری بعد از مدت‌ها طعم برد را بچشد.

مرحله نیمه نهایی

دقایقی پس از بازی پرسپولیس و گل گهر قرعه کشی مرحله نیمه نهایی انجام شد و استقلال در آزادی میزبان نساجی خواهد بود و هوادار و پرسپولیس با هم دیدار خواهند کرد.این در شرایطی است که امکان دارد شاهد تکرار دربی، این بار در فینال جام حذفی باشیم.

نسخه مناسب چاپ