فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور:
سال گذشته یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به مناطق عملیاتی سفر کردند
سال گذشته یک میلیون و ۳۰۰هزار نفر به مناطق عملیاتی سفر داشتند که از این تعداد ۱۶۰هزار نفر در اسفندماه با وسایل نقلیه شخصی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب عزیمت کردند.

به گزارش خبرنگار ما، سردار سید قاسم قریشی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین و فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور بسیج و سپاه در نشست خبری تشریح اقدامات راهیان نور در نوروز و همچنین اعلام برنامه های افتتاحیه راهیان نور غرب کشور و صعود به ارتفاعات «بازی دراز» کرمانشاه با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در پرداختن به دستاوردهای دفاع مقدس گفت: در فرمایشات مقام معظم رهبری به نکات آموزنده‌ای برمی‌خوریم. یکی از مهمترین آنها این است که باید به دفاع مقدس همانند یک جنگ نگاه کرد. راهیان نور، کنگره شهدا و به تصویر کشیدن دستاوردهای دفاع مقدس با زبان هنر از جمله این تاکیدات است.

وی افزود: ۸سال دفاع مقدس به ملت ما درس ایستادگی و آزادگی آموخت. برای همین هم ایران اسلامی امروز در جهان یکی از کشورهای قدرتمند و با صلابت است. این نکته را حتی دشمنان انقلاب اسلامی نیز معترف هستند. برای نمونه برخی از مقامات آمریکای بارها در اظهار نظرهای خود بیان کرده‌اند با روش نظامی نمی‌توان ملت ایران را شکست داد چون هیچ قدرتی در مقابل عزم و اراده ملت و انقلاب ایران توان ایستادگی را ندارد.

سردار قریشی ادامه داد: بعد از انقلاب همیشه در تمامی عرصه‌ها با افتخار عمل کرده‌ایم. در هشت سال دفاع مقدس با وجود اینکه علاوه بر حزب بعث با بسیاری از ابرقدرت‌ها در جنگ بودیم حتی یک وجب از خاک خود را به آنها ندادیم. صلابت و پیشرفت ملت ایران علاوه بر حوزه‌های نظامی بخش‌های دانشی و علمی را هم دربر می‌گیرد. برای نمونه در زمینه سدسازی ما جزء سه کشور برتر هستیم این پیشرفت را در عرصه‌های دیگری چون ساخت دارو و هوا و فضا نیز می‌توانیم مشاهده کنیم.

وی با بیان اینکه ۸۰درصد شرکت‌کنندگان در راهیان نور جوانان هستند، گفت: همزمان با سالگرد عملیات رزمندگان در ارتفاعات «بازی‌دراز» کرمانشاه به عنوان یک نقطه استراتژیک، اعزام راهیان نور در سراسر کشور نیز آغاز می‌شود که بر این اساس، امسال مراسم یادشده با گرامیداشت سالگرد شهید شیرودی و سپس صعود ۴۰هزاری نفری مردم به بازی‌دراز برگزار می‌شود و سردار «سلامی» فرمانده کل سپاه نیز در مراسم به ایراد سخن می‌پردازد.

سردار مجید سوری، دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج هم در این نشست گفت: امسال طبق رویکردی که پیش‌بینی کردیم، بنا داریم اردو‌های راهیان نور را با اردو‌های «راهیان پیشرفت» تلفیق کنیم. یعنی همزمان از مظاهر پیشرفت نظام جمهوری اسلامی هم بازدید صورت می‌گیرد؛ همچنین در سال جاری راهیان نور به‌صورت بخشی و تخصصی برگزار می‌شود.

وی افزود: راهیان نور مختص به جنوب کشور نیست، لذا امسال تصمیم بر آن شده تا موضوع راهیان نور در غرب و شمال‌غرب را برجسته کنیم زیرا در این مناطق علاوه بر عملیات علیه ارتش عراق، با گروهک‌های تجزیه‌طلب هم درگیری وجود داشت.

دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت: سال گذشته یک میلیون و ۳۰۰هزار نفر به مناطق عملیاتی سفر کردند که از این تعداد ۱۶۰هزار نفر در اسفندماه با وسایل نقلیه شخصی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب عزیمت کردند.

نسخه مناسب چاپ