فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر داد
دستگیری ۳ تروریست در پرونده شهادت رئیس پلیس آگاهی سراوان وهمسرش
 

سرویس خبر: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری ۳ نفر از عوامل شهادت رئیس پلیس آگاهی شهرستان سراوان و همسرش خبر داد.

سردار دوستعلی جلیلیان در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: در پی ترور ناجوانمردانه سرهنگ علیرضا شهرکی و همسرش در شهرستان سراوان دستگیری عاملان اصلی این جنایت به طور ویژه در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت، که نهایتا دیروز در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی کارآگاهان و تیم های تخصصی پلیس ،۳ نفر از عاملان شهادت شناسایی شدند.

وی تاکید کرد: مأموران پلیس با اقدامات فنی و تخصصی و سرنخ های بدست آمده توانستند در یک عملیات ضربتی این ۳ نفر را ردیابی و در محل اختفایشان دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: یک نفر از این عاملان وابسته به گروهک تروریستی جیش الظم است که در مخفیگاه این تروریست‌ها،تعداد ۲قبضه سلاح کلاشینکف به همراه تعدادی خشاب و مقادیری مهمات، یکدستگاه خودرو پژو پارس سرقتی و یک خودرو پژو ۴۰۵کشف و ضبط شد.

وی با بیان این که قطعا پا‌سخ پشیمان‌کننده‌ای به عاملان این اقدام تروریستی و بزدلانه خواهیم داد، تاکید کرد: بزودی جزئیات شناسایی و دستگیری عوامل این جنایت اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین دیروز آیین وداع و مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهیدان سرهنگ علی‌رضا شهرکی و همسرش نرجس صیاد با حضور گسترده مردم در زابل برگزار شد.

این مراسم از مصلی المهدی شهر زابل به سمت گلزار شهدا برگزار شد و این شهدای والامقام در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شدند.

بنا به این گزارش، رئیس پلیس آگاهی شهرستان سراوان صبح ۱۰ اردیبهشت به همراه همسرش با خودروی شخصی در شهر در حال تردد بودند که در حمله افراد مسلح به شهادت رسیدند.

خاکسپاری پیکر شهید الداغی در سبزوار

خبر دیگر این که ، پیکر پاک حمیدرضا الداغی شهید امر به معروف و نهی از منکر دیروز پس از تشییع بر دوش مردم سبزوار ،در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرنگار ما در سبزوار، آیین تشییع پیکر این آمر به معروف با شرکت گسترده قشرهای مختلف مردم و با حضور شماری از مسئولان کشوری، استانی و شهرستان و همچنین روحانیون، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده معظم شاهد و ایثارگران از مقابل مسجد تاریخی جامع سبزوار تا گلزار شهدای این شهر برگزار شد.

تشییع کنندگان پیکر این شهید با سردادن شعارهای «لبیک یا حسین (ع)، لبیک یا زینب (س)، حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست، ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند، الله اکبر، صل علی محمد، شهید غیرت آمد» و «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست» بر تداوم راه این شهید تاکید کردند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، معاون امنیتی و مدیرکل سیاسی استانداری خراسان رضوی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی در آیین تشییع این شهید حضور داشتند.

چرا متهم پرونده پرونده آزاد شده بود ؟

رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی توضیحاتی درباره آخرین وضعیت پرونده شهادت حمیدرضا الداغی در شهرستان سبز‌وار اعلام کرد.

حمیدرضا الداغی، جمعه شب گذشته هنگامی که ۲شرور در یکی از خیابان های سبزوار برای ۲دختر جوان ایجاد مزاحمت کردند، به دفاع از آنان برخاست که در درگیری با این ۲ شرور مسلح به سلاح سرد، از ناحیه سینه و پشت مورد ضربات چاقو قرار گرفت و به شهادت رسید.

بلافاصله بعد از این حادثه با دستور قضایی، اکیپ جنایی تحقیقات خود را آغاز کرد و در کمتر از ۱۰ ساعت ضاربان شناسایی و به اتهام مشارکت در قتل عمد دستگیر شدند.

غلامعلی صادقی رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی در ارتباط با آخرین وضعیت این پرونده گفت: متهمان بعد از دستگیری تفهیم اتهام شدند و برای یک متهم قرار بازداشت موقت، برای متهم دیگر به علت سن زیر ۱۸ سال قرار نگهداری در کانون اصلاح و تربیت و برای ۲ متهم دیگر قرار قانونی متناسب صادر شد.

وی با اشاره به سابقه یکی از متهمان پرونده گفت: طبق پیگیری‌ها یکی از متهمان این پرونده که در حال حاضر زیر ۱۸ سال سن دارد در آذر ماه ۱۴۰۰ در یک نزاع دسته جمعی شرکت داشته که منجر به قتل یک نفر شده است.

رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی، افزود: وی در همان زمان دستگیر شد و به عنوان یکی از متهمان پرونده با قرار بازداشت موقت در کانون اصلاح و تربیت نگهداری شد.

صادقی با اشاره به این که متهم سابقه خودزنی‌های متعدد دارد، گفت: پس از انجام تحقیقات، متهم با صدور قرار متناسب به قید وثیقه از زندان آزاد شد که پرونده مورد اشاره هم در حال رسیدگی و به دلیل برخی پیچیدگی‌های آن از جمله ضرورت شناسایی متهمان اصلی قتل هنوز منجر به صدور رای نشده است.

رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی، با اشاره به برخی ادعا‌ها در فضای مجازی در رابطه با این که این متهم مشمول عفو اخیر شده است، گفت: متهم مورد اشاره شامل هیچگونه عفوی نشده و در آبان پارسال با قرار قبولی وثیقه تا صدور حکم از سوی دادگاه به طور موقت آزاد شد.

وی تاکید کرد: پرونده شهادت حمیدرضا الداغی به طور ویژه و با قید فوریت در حال پیگیری است و با عوامل این حادثه تلخ برخورد قاطع خواهد شد.

دستگاه‌های انتظامی و امنیتی با اوباش قاطعانه برخورد کنند

همچنین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دیروز در بیانیه‌ای ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله سلیمانی و حمیدرضا الداغی تاکید کرد: از دستگاه‌های انتظامی و امنیتی می‌خواهیم ضمن برخورد قاطع با اراذل و اوباش و تحدید تردد آن‌ها در فضاهای عمومی، تدابیر مناسب را اتخاذ کنند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: طی چند روز گذشته، مردم شاهد صحنه‌های فجیع و دردناکی از اقدامات پلید اشرار کوردل و شوربخت بودند که قلب هر انسان با وجدان و آزاده را به درد می‌آورد. شهادت مظلومانه آیت الله سلیمانی که عمری را مجاهدانه و خالصانه به مردم مظلوم و محروم سیستان و بلوچستان خدمت کرد و حتی در آخرین لحظات عمر خود هم بدنبال گره‌گشایی و حل مشکل مردم این خطه از کشورمان بود و یا شهادت مظلومانه یکی از فرماندهان فداکار پلیس، شهید علیرضا شهرکی و شهادت همسر ایشان توسط مزدوران و عوامل بیگانه و یا اقدام ناجوانمردانه حمله به طلبه جوان مشهدی در قم و حادثه‌ تلخ شهادت جوان با غیرت سبزواری، شهید حمیدرضا الداغی که در دفاع از ناموس مردم و نجات ۲ دختر جوان از دست اراذل و اوباش با ضربات چاقو به شهادت رسید، همگی بیانگر این است که برای عوامل کوردل و مزدور خارجی و اراذل و اوباش؛ زن، مرد و کودک و یا هر صنفی دیگر تفاوتی ندارند و احتمال وحشیانه‌ترین اعمال از سوی آن‌ها وجود دارد.

بی‌تردید برکت خون پاک چنین شهیدانی، بزرگترین عامل بالندگی و شکوفایی ارزش‌های الهی در جامعه است و نشان می‌دهد غیرت آحاد مردم در هرصنفی و بویژه جوانان غیرتمند ایرانی در دفاع از نوامیس مردم چنان جوشنده است که هر نقشه شوم دشمن را نقش بر آب می‌کند.

نسخه مناسب چاپ