سپاه ناو هواپیمابر می‌سازد
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: در آینده ناوی با قابلیت حمل هواپیما و تعدادی شناور موشک انداز خواهیم ساخت.

به گزارش صدا و سیما، سردار علیرضا تنگسیری، در جمع دانشجویان تدارک سپاه برای ساخت ناو هواپیمابرراهیان پیشرفت در نمایشگاه دستاورد‌های این نیرو اظهار داشت: در آینده ناو هواپیمابری را شاهد خواهیم بود که در دنیا وجود ندارد .

وی ادامه داد: این ناو هم قابلیت حمل هواپیما و هم قابلیت حمل تعدادی شناور موشک انداز را در درون خود را دارد که مشابهی در دنیا برای آن وجود ندارد.

به گفته سردار تنگسیری، شناور‌های شهید مهدوی و شهید رودکی تجربه موفق ورود به این عرصه و ساخت شناور‌هایی برای ارتقای توان دریاروی طولانی است که نسل‌های جدیدتر شناور‌هایی با قابلیت‌های بیشتر را در آینده شاهد خواهید بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از شناور کاتاماران شهید سلیمانی به عنوان تجربه موفقی یاد کرد که توانایی انجام بیش از ۵۵۰۰مایل دریایی مأموریت مستقل را داراست وچون از دانش خاصی در فرآیند‌های ساخت آن برخوردار شده، می‌تواند در دریا‌های مواج به پیش رفته و با کمترین تکان، بیشترین کارایی را در انجام عملیات نظامی از خود نشان دهد.

لزوم عملیات مقتدرانه آفندی در جبهه جنگ نرم

معاون هماهنگ کننده ارتش هم گفت: دشمن با عملیات روانی و سلطه رسانه‌ای سعی در تغییر باورها و اعتقادات نسل جوان ما دارد، لذامسئولان و فعالان فرهنگی در جبهه جنگ نرم باید عملیات آفندی انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری در بازدید از اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به ویژه شهدای عملیات بزرگ بیت‌المقدس، گفت: این روزها مصادف است با آغاز این عملیات غرورآفرین که نتایج و دستاوردهای بسیار ارزشمندی به همراه داشت و همچون برگ زرینی در تاریخ افتخارات ایران اسلامی ثبت و ضبط شده است و هیچگاه نباید به فراموشی سپرده شود.

وی در ادامه گفت: برای اینکه ارتشی قوی و بازدارنده داشته باشیم، قطعاً باید ارتقای معنویت فرماندهان و کارکنان یکی از اولویت های ما باشد و الحمدلله این روند در سطح ستاد ارتش با اقدامات متنوع، گسترده و اثربخش فرهنگی به خوبی پیگیری می‌شود.

امیر دریادار سیاری با بیان اینکه ستاد ارتش در همه ابعاد به ویژه بعد معنویت باید الگو باشد تا اثرگذاری لازم را داشته باشد، گفت: به یاری خداوند بستر کار فرهنگی و ظرفیت‌های لازم در ستاد ارتش وجود دارد و همانگونه که درسال گذشته شاهد رشد محسوس فعالیت‌های اثربخش فرهنگی بودیم در سال جدید نیز امیدواریم این روند در همه سطوح با قدرت ادامه یابد چراکه ارتقای معنویت و بصیرت در توانمندی‌های دفاعی ما بسیار اثرگذار است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به تاکیدات فرمانده معظم کل قوا در باره اهمیت «جهاد تبیین» در جنگ شناختی، گفت: استعمار فرانو با سلطه رسانه‌ای بدون لشکرکشی نظامی و فقط از طریق تسلط بر مغزها تلاش می کند به اهداف شومش برسد، اما ما می توانیم با داشته‌های ارزشمند به ویژه مبانی دینی و اعتقادی خود در برابر هجمه فرهنگی و عملیات روانی دشمن بایستیم و با اقدامات اثربخش فرهنگی و جهاد تبیین در این جنگ شناختی پیروز میدان نبرد شویم.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد دهدار، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش نیز، ضمن تشکر از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ارزشمند امیر دریادار سیاری در پیشبرد برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی مذهبی این ستاد، گزارشی از اهم فعالیت‌های این اداره در سال ۱۴۰۱ را ارائه کرد.

نسخه مناسب چاپ