اذعان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به افول جایگاه اسرائیل در جهان
سرویس خارجی: طبق یک سند افشا شده از وزارت خارجه رژیم صهیونیستی که بخش‌هایی از آن در رسانه‌های اسرائیلی منتشر شده است، مقامات این وزارتخانه به افول جایگاه این رژیم در جهان اذعان دارند.

به نوشته روزنامه هاآرتص، به گفته این مقامات، سیاست‌های کابینه بنیامین نتانیاهو به خصوص در ارتباط با تغییرات در سیستم قضایی و تندروی اعضای کابینه در ارتباط با فلسطینی‌ها تأثیر منفی بر جایگاه رژیم اشغالگر قدس در عرصه جهانی گذاشته است.در این سند آمده است: سیاست خارجی اسرائیل در گذشته بر پایه دموکراسی با ثبات استوار بود و اینکه اسرائیل آماده مذاکره سیاسی با تشیکلات خودگردان فلسطین است، اما این اصل در پی سخنان اعضای ائتلاف دولتی حاکم از بین رفته است. همزمان انتقادات به عملکرد داخلی و خارجی کابینه نتانیاهو به خصوص در برابر قدرت‌یابی فلسطینی‌ها افزایش یافته است. خبر دیگر اینکه رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند در عملیاتی که بیش از ۲۰۰نفر از نیروهای ارتش، اطلاعات و یگان‌های ویژه این رژیم در آن شرکت داشتند، این نیروها با لباس‌های زنانه به شهر نابلس یورش بردند و دست به عملیاتی زدند که منجر به شهادت سه فلسطینی شد.

در یورش نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی به نابلس، سه نیروی مقاومت حماس ترور و هشت فلسطینی دیگر زخمی شدند. در چنین شرایطی یک نظامی رژیم اشغالگر قدس در شمال کرانه باختری بر اثر حمله یک دختر فلسطینی زخمی شد. منابع رسانه‌ای صهیونیستی از حمله یک دختر جوان فلسطینی با سلاح سرد به یک نظامی صهیونیست در منطقه «حواره» در جنوب نابلس خبر دادند.نام این دختر «ایمان زیاد أحمد عودة» (۲۶ساله) است که پس از این حمله با شلیک نظامیان صهیونیست به شدت زخمی شد و دقایقی بعد به شهادت رسید. همچنین طبق ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی، نظامیان صهیونیستی دور این دختر جوان که بر زمین افتاده بود را احاطه کرده و مانع نزدیک شدن اهالی به او می‌شدند. فلسطینی‌ها گفتند که اشغالگران عامدانه مانع امدادرسانی به او شدند تا به شهادت برسد.در خبری دیگر نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که وجود نقض فنی در سامانه گنبد آهنین موجب ناتوانی این سامانه در رهگیری موشک های شلیک شده از نوار غزه شده است. در پی ناتوانی سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین از رهگیری موشک‌های شلیک شده از سوی غزه در سه شنبه گذشته، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی طی تحقیقاتی به وجود نقض فنی در این سامانه اعتراف کرد.

نسخه مناسب چاپ