چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۶۲ (برابر با ۲۳ رجب ۱۴۰۳، ۷ مه ۱۹۸۳) نقل شده است.
اگر اعضاء یا هواداران حزب توده تا تاریخ معین شده خود را معرفی نکنند حکم محارب خواهند داشت آقای سیدحسین موسوی تبریزی دادستان کل انقلاب اسلامی، پریروز با رهبر انقلاب و بنیانگزار جمهوری اسلامی دیدار کرد.

بگزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی: وی در پایان این دیدار طی گفتگویی گفت: در این دیدار، گزارشی از دادستانی کل انقلاب و مسائل مربوط به دستگیری اعضای حزب خائن و منحله توده به استحضار امام امت رسید. دادستان کل انقلاب، در زمینه اطلاعیه دادستانی راجع به معرفی اعضای حزب منحله توده، گفت: در این زمینه برادران سپاه و دادستانی در سراسر کشور بطور هماهنگ اقدام می‌کنند. وی همچنین گفت: فرمی در این باره تهیه شده است که تمامی مراکز سپاه پاسداران در سراسر کشور توزیع شده و اعضاء حزب منحله می‌توانند با استفاده از مهلتی که تعیین شده ضمن مراجعه به مراکز مربوطه اقدام بر پر کردن این فرمها نمایند.

وی سپس افزود: در صورتیکه این اعضاء جرمی بجز وابستگی به این حزب خائن نداشته باشند، بلافاصله بعد از پر کردن فرم مرخص خواهند شد.

آقای موسوی تبریزی گفت: اگر تا تاریخ یاد شده کسی از اعضاء یا هواداران حزب منحله توده به این مراکز مراجعه نکند، بمنزله محارب با آنان عمل خواهد شد.

جزئیات حمله ۱۲ روزه نیروهای اشغالگر شوروی و نظامیان افغانستان به مردم هرات

واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از تهران گزارش داد: نبردی که از سیزدهم تا بیست‌وششم آوریل (۲۵ فروردین تا ۶ اردیبهشت) در هرات در غرب افغانستان جریان داشت، از سهمگین‌ترین زد و خوردهایی بود که از چهار سال پیش تاکنون در این کشور روی داده است. فرمانده عامی مولا، یکی از روسای مقاومت افغانستان در گفتگوئی با خبرگزاری فرانسه گفت: نزدیک به ده هزار سرباز شوروی و افغانی مواضع مقاومت را که از سوی شش هزار نفر محافظت می‌شد، مورد حمله قرار دادند. به گفته عامی مولا که خود در این نبردها شرکت داشت، براثر بمباران‌ها و گلوله‌بارانها یک هزار غیرنظامی کشته و حدود بیست روستا ویران گردید، ولی شهر یکصد هزار نفری هرات از این حملات مصون ماند.

اعلام اسامی برندگان قرعه‌کشی مسافرت به هند

بدینوسیله باطلاع افراد مشروحه زیر میرساند که در قرعه‌کشی انجام شده برای مسافرت به کشور هندوستان انتخاب گردیده و میبایست جهت انجام مقدمات مسافرت خود حداکثر تا پایان ۲۷ر۲ر۶۲ در تهران به آدرس شرکت تراول اکسیرس واقع در خیابان استاد نجات‌اللهی (ویلا سابق) نرسیده به چهارراه سمیه شماره ۹۶ تلفن ۸۲۰۱۱۰ و در شهرستانها به ادارات کل ارشاد اسلامی مراجعه نمایند. لازم بتذکر است این افراد (۱۹۲۵ نفر) در ادامه گروههای بدوی به هندوستان عزیمت نموده و اسامی بقیه انتخاب شدگان نیز متعاقباً اعلام خواهد گردید.

در مقابل همه قدرتها می‌‌ایستیم تا حقانیت خود را ثابت کنیم

اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: سمینار شورای فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه دو کشور که در یزد تشکیل شده بود، بکار خود پایان داد. روابط عمومی سپاه پاسداران منطقه دو در این رابطه اعلام کرد: در آخرین جلسه سمینار که با حضور حجت‌الاسلام نمازی مسئول دفتر نمایندگی امام و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه دو و برادر صفوی فرمانده عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشور تشکیل شد، برادر رضایی فرمانده کل سپاه پاسداران طی سخنانی با تشریح موقعیت و وضعیت مهم جغرافیایی، سیاسی و نظامی ایران در جهان گفت: وضعیت و موقعیت ایران اسلامی در حال حاضر برای ابرقدرتها قابل تحمل نیست و بهمین دلیل آنها هر روز در فکر توطئه‌ای جدید برای مقابله با انقلاب اسلامی هستند، که ما در پرتو مکتب و رهبری ولایت فقیه محکم و استوار در مقابل همه ابرقدرتها خواهیم ایستاد تا اینکه حقانیت خودمان را ثابت کنیم.

code

نسخه مناسب چاپ