سردیس دکتر محمد معین رونمایی شد
 

مراسم رونمایی از سردیس، دیوارنگاره و پوستر اولین جشنواره ملی ادبی دکتر محمد معین به مناسبت یکصدو پنجمین زادروز این استاد برجسته ادبیات فارسی و همچنین نکوداشت استاد محمدعلی امیرجاهد (شاعر، موسیقیدان و تصنیف‌ساز) برگزار شد.

به گزارش ایسنا، این مراسم از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران و با همکاری خانه موسیقی ایران، انجمن خوشنویسان ایران و شهرداری منطقه ۱۴در خانه موزه دکتر محمد معین و استاد محمدعلی امیرجاهد با حضور اهالی و پیشکسوتان فرهنگ، هنر و ادب برگزار شد.در ابتدای مراسم، سردیس برنزی دکتر محمد معین که در مقابل خانه موزه نصب شده، توسط دکتر مهدخت معین، حمیدرضا نوبخش، مهدی سبحانی و مجید قادری، رونمایی شد و سپس از دیوارنگاره‌های منقوش به چهره دکتر معین و استاد امیرجاهد رونمایی شد.

حمیدرضا نوربخش، مدیر عامل خانه موسیقی ایران با اشاره به نقش تأثیرگذار استاد امیرجاهد و دکتر معین در عرصه فرهنگ، هنر و ادب، از تغییر خانه شخصی چهره‌های فرهنگ و ادب به موزه قدردانی کرد.

در ادامه دکتر مهدخت معین با اشاره به سردیس‌های ساخته‌شده از دکتر معین در دانشگاه تهران و دانشگاه‌های استان گیلان، گفت: نقش بزرگان فرهنگ و ادب در جامعه ما انکارناپذیر است و بدون تندیس هم می‌توان در یاد جامعه ماند.

در این برنامه، باتوجه به زادروز داوود فیاضی، از این هنرمند نیز تقدیر شد. همچنین با حضور هنرمندان، پوستر اولین جشنواره ملی ادبی دکتر محمد معین رونمایی شد.

نسخه مناسب چاپ