«اوراواردز »فاتح لیگ قهرمانان فوتبال آسیا شد
 

تیم فوتبال اوراواردز ژاپن موفق شد با برتری برابر الهلال عربستان قهرمان لیگ قهرمانان ۲۰۲۳آسیا شود.

به گزارش ایرنا، در جدال برگشت دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۲، تیم‌های اوراواردز ژاپن و الهلال عربستان از ساعت ۱۲:۳۰دیروز به وقت ایران در ورزشگاه سایتاما به مصاف هم رفتند که این جدال با برتری یک بر صفر نماینده ژاپن همراه بود تا با توجه به تساوی یک بر یک در بازی رفت، قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود.

الهلال مدافع عنوان قهرمانی، با کسب ۴قهرمانی پر افتخارترین تیم این رقابت‌ها محسوب می‌شود. اوراواردز هم با ۳قهرمانی و یک نایب قهرمانی سومین تیم پرافتخار این رقابت‌ها است.

دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که دیدار رفت با تساوی یک بر یک خاتمه یافته بود تا بازی برگشت تعیین کننده قهرمان این دوره از لیگ قهرمانان آسیا باشد.

بیش از ۶۰هزار هوادار هم خود را به سایتاما رساندند و این ورزشگاه را قرمزپوش کردند تا در پایان بتوانند جشن قهرمانی بگیرند.

نخستین خطر جدی بازی در دقیقه پنجم اتفاق افتاد جایی که در شلوغی محوطه جریمه بازیکن الهلال روی زمین افتاد اما داور بر خلاف نظر الهلالی‌ها اعتقادی به پنالتی نداشت.

در دقیقه ۳۰نوبت میزبان بود که از روی یک ارسال، مهاجم ژاپنی توپ را به تیر افقی دروازه الهلال بزند.

در ادامه هم دروازه‌بان اوراوا با چندین واکنش زیبا، دروازه تیمش را نجات داد.

در دقیقه ۴۵نیز اوراوا یک تک به تک را هدر داد تا نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه بیابد.

در سومین دقیقه از نیمه دوم اما شرایط متفاوت بود. در دقیقه ۴۷ارسال بازیکن اوراوا از روی ضربه ایستگاهی از همه نفرات عبور کرد که در این میان آندره کاریو قصد دفع توپ را داشت اما به اشتباه این مدافع پرویی دروازه خودی را باز کرد تا اوراوا پیش بیفتد.

پس از این اتفاق، الهلال سرتاپا حمله شد تا بتواند نتیجه را جبران کند اما دفاع منظم اوراوا مانع اینکار شد. درخشش دروازه‌بان اوراوا که بارها مقابل ضربات ستارگان الهلال ایستادگی کرد هم در رقم خوردن این نتیجه بی تاثیر نبود.

بدین ترتیب اوراواردز با برتری ۲بر یک در دو بازی رفت و برگشت، فاتح لیگ قهرمانان ۲۰۲۳آسیا شد.

نسخه مناسب چاپ