هرمزگان تا سال ۱۴۰۴ به بزرگترین تولید کننده‌ فولاد بدل می شود
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار هرمزگان با بیان این که رشد اقتصادی استان هرمزگان ۵ر۶درصد است، افزود: نرخ بیکاری در هرمزگان کاهشی است و استان از رتبه اول بیکاری در ابتدای دولت به رتبه هفتم رسیده است.

مهدی دوستی در نشست با دانشجویان شرکت کننده در اردوی راهیان پیشرفت که با حضور سرلشکر رحیم صفوی برگزار شد، در پاسخ به سوالی در رابطه با نرخ بیکاری در استان هرمزگان اظهارداشت: در ابتدای دولت استان هرمزگان با ۲ر۱۸ درصد نرخ بیکاری رتبه بالایی در این زمینه داشت، اما با تلاش‌های انجام شده این نرخ به ۴ر۱۱درصد کاهش یافته و استان از رتبه اول بیکاری به رتبه هفتم رسیده است.

وی گفت: به برکت جمهوری اسلامی، پیشرفت‌های زیادی در این استان به نسبت قبل از انقلاب محقق شده است و صنایع فولاد، پالایشگاه‌ها و بنادر مولود انقلاب اسلامی هستند و اکنون در حال برنامه‌ریزی برای ساخت پتروپالایشگاه شهید سلیمانی هستیم که مجموع سرمایه‌گذاری آن از تمامی پروژه‌های نفتیِ تاریخ هرمزگان بیشتر است.

وی افزود: هرمزگان امروز در صنعت فولاد مقام سوم کشوری را در اختیار دارد و در حالی که کل تولید فولاد هرمزگان تاکنون ۴ میلیون تن است، ایجاد ظرفیت برای ۵ میلیون تن تولید جدید را نیز آغاز کرده‌ایم و تا سال ۱۴۰۴ هرمزگان به بزرگترین تولید کننده‌فولاد در کشور بدل خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ