خط ارتباطی مردم با اطلاعات
شرکت ملی پست پاسخگو باشد

ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه صبح سی و یکم فروردین ماه امسال پاکت‌نامه‌ای را با پرداخت ۲۳۷ هزار و ۷۸ ریال بابت هزینه پست ویژه (اس. پی. اس) از منطقه ۱۴ پستی تهران برای روزنامه اطلاعات فرستادم که دهم اردیبهشت ماه یعنی بعد از ۱۱ روز به مقصد رسید که انتظار می‌رود شرکت ملی پست به این موضوع رسیدگی و دلایل این تأخیر غیره منتظره را اعلام کند. در تماس با سامانه ۱۹۳ ارتباط با مشتری شرکت ملی پست هم پاسخ دادند که برای شکایت باید به پست منطقه مراجعه و فرمی را تکمیل کنم تا در صورت تایید به من غرامت بپردازند. حال من با این مشغله فراوان و سن و سال چگونه می‌توانم در این ترافیک سنگین و با کمبود وقت به پست منطقه مراجعه و تقاضای خسارت کنم. خدا عالم است! امیدوارم که حداقل روابط عمومی شرکت ملی پست پاسخگو باشد.

حکیم الهی ـ وکیل دادگستری

پیشنهادی برای ساماندهی دستفروشان مترو

مدتی است که ازدحام جمعیت در ایستگاه‌های مترو بسیار شدید شده است و حجم بالای دستفروشان زن و مرد که حتی کودکانی را به زور مجبور به فروش اجناس خود می‌کنند، باعث سردرگمی و مشکلاتی برای مسافران مترو شده است که در مواردی منجر به کیف‌قاپی و سرقت گوشی‌های همراه مسافران می‌شود. حال که امکان جمع‌آوری دستفروشان از مترو وجود ندارد، پیشنهاد می‌شود که حداقل از ورود آنان به واگن‌ها در ساعات شلوغ و پررفت و آمد مترو به شدت جلوگیری شود یا در ساعاتی مشخص و در برخی از ایستگاه‌های مترو، دستفروشان اجازه فروش در داخل ایستگاه‌ها را داشته باشند و از حضور آنان در واگن‌های مترو جلوگیری به عمل آید.

مسافر مترو

سمساری‌های دوره گرد مخل آرامش شهروندان می‌شوند

آلودگی صوتی سمساری‌ها و میوه فروشان دوره گرد با استفاده از بلندگوهای دستی موجب سلب آسایش بیماران، سالمندان و کودکان می‌شودو بدتر این که صاحبان این نوع شغل‌ها، هر وقت دل‌شان خواست و بدون درنظر گرفتن عقربه‌های ساعت، مخل آسایش خانواده‌ها می‌شوند که ضروری است شهرداری های مناطق مناطق و نواحی تهران برای رفع این گونه مزاحمت‌ها، چاره‌ اساسی بیندیشند.

شاهین عطایی

ضرورت بازبینی سیستم‌های تهویه قطارهای مترو

در ساعات ابتدایی صبح و پایان ساعات اداری اغلب با ازدحام جمعیت و شلوغی بیش از اندازه واگن های قطارهای مترو روبرو هستیم که سیستم تهویه برخی از واگن‌های قدیمی مترو خاموش و یا بازدهی آن‌ها بسیار کم و اعتراض به راهبر قطار هم بی‌فایده است، زیرا سیستم‌ها خراب است و از دست آنان هم کاری بر نمی‌آید. باتوجه به این که با آغاز فصل گرما این مشکل دو چندان می‌شود و تهویه هوا در واگن‌ها بسیار ضروری است، از شرکت بهره‌برداری مترو تهران انتظار می‌رود برای بازبینی و تعمیر سیستم تهویه هوای قطارهای مترو اقدام کنند.

تلفن به خط ارتباطی

رتبه‌بندی معلمان برای فرهنگیان بازنشسته جدید هم به اجرا در آید

حدود ۸ ماه قبل، از آموزش و پرورش بازنشسته شده‌ام، ولی تاکنون حق سنوات خود را دریافت نکرده‌ام. در ضمن چرا رتبه‌بندی معلمان شاغل حداقل برای بازنشستگان فرهنگی یکسال گذشته اعمال نمی‌شود؟ آیا روا است معلم بازنشسته‌ای که هنوز حق سنوات خود را نگرفته است، از دریافت این حق محروم شود؟ گویا وزارت آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری در این زمینه به توافق نمی‌رسند. اما وزارت آموزش و پرورش با اعمال رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته هم موافق است.

فرهنگی بازنشسته ـ همدان

نانوایان آزادپز قیمت‌ها را به دلخواه افزایش می‌دهند

برخی از نانوایی‌های آزاد پز قیمت نان‌های خود را افزایش

داده‌ اند، مگر افزایش قیمت نان نباید از سوی دولت اعلام و اجرا شود؟ در ضمن اگر طرح یکپارچه پرداخت الکترونیکی قیمت نان‌های سنتی به درستی به اجرا در آید، دیگر هیچ نانوایی نمی‌تواند تقلب کند. به عنوان مثال نان بربری در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی نان ۶ هزار تومانی را ۸ هزار تومان می‌فروشد و به اعتراض مشتریان هم توجهی ندارد.

احمدی از ساکنان محل

مدیران اقتصادی به پیشنهادهای نخبگان توجه کنند

افزایش بی‌رویه قیمت گندم در چند سال اخیر می‌تواند از عوامل گرانی‌ها و افزایش نرخ تورم در کشور باشد، چرا باید قیمت گندم از کیلویی ۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان برسد؟ اگر افزایش قیمت دیگر اقلام مصرفی مردم هم محاسبه و بررسی شود، متوجه بیماری سخت و نیازمند جراحی اقتصاد کشورمان خواهیم شد. متأسفانه مدیران اقتصادی دولت به نظرات کارشناسان خبره و باتجربه بی‌توجه هستند و با ابلاغیه‌های دستوری فقط باعث شعله‌ور شدن آتش تورم در کشور می‌شوند. بهتر است طرح‌ها و پیشنهادهای نخبگان برای حل مشکلات اقتصادی کشور با جدیت تمام مورد توجه دولتمردان قرار گیرد.

هموطن

درخواست از شرکت آب فردیس کرج

حدود ۳ ماه است که شرکت آب و فاضلاب، آب مصرفی ساکنان خیابان شهرداری جدید ۸ در شهر جدید فردیس را نیمه شب‌ها به بهانه مشکلات سیستم و یا ضرورت کاهش مصرف در این منطقه قطع می‌کند و علیرغم گلایه و اعتراض‌های مکرر ساکنان منطقه این مشکل همچنان ادامه دارد، از شرکت آب منطقه تقاضای بررسی و رفع مشکل را داریم.

از ساکنان فردیس کرج

انتظار این گونه تخلف‌ها در خانه ملت نبود!

سال‌های گذشته نام مفسدان اقتصادی از سوی قوه قضاییه به صورت اختصاری اعلام می‌شد، تا در روند پیگیری پرونده‌های آنان اختلالی به وجود نیاید. در بهبوحه استیضاح وزیر سابق صمت در نشریه‌ای خواندم که واسطه دریافت خودروهای نمایندگان آقای ع بوده که از سمت خود در مجلس شورای اسلامی عزل شده است. انتظار این گونه تخلفات در نهادی که نماینده مردم و برقرار کننده عدالت و احقاق حق مردم است، به نظر من بسیار دور از انتظار است.

تلفن به خط ارتباطی

کارکنان اداره‌ها برای پاسخگویی به مردم آموزش ببینند

پاسخگویی مسئولان دستگاه‌های دولتی به مراجعان در اغلب موارد به خوبی انجام نمی‌شود که نارضایتی مردم را به همراه دارد، از این رو ضروری است که مدیران اداره‌ها و سازمان‌ها با آموزش اصولی کارکنان خود، این مشکل را حل کنند و از آنان بخواهند که به مراجعان پاسخ‌های درست و قانع کننده‌ بدهند و رضایت آنان را جلب کنند.

کارشناس امور اداری

درباره نحوه محاسبه نرخ تورم بنویسید

از روزنامه اطلاعات تقاضا داریم که درباره نحوه محاسبه نرخ تورم و روش‌های کاهش آن به زبان ساده مطالبی چاپ کنند، زیرا علیرغم افزایش روز افزون قیمت‌ها، اکثریت قریب به اتفاق مردم از چگونگی محاسبه نرخ تورم اطلاع چندانی ندارند.

خواننده روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ