داخلی
 

عموزاد در صدر برترین کشتی گیران آزادکار جهان

اتحادیه جهانی کشتی رنکینگ جدید را در شرایطی اعلام کرد که بیشتر کشتی گیران آمریکایی در صدر رنکینگ اوزان قرار دارند.

به گزارش فارس، پس از پایان رقابت‌های ‌کشتی آزاد قهرمانی پان آمریکن ۲۰۲۳ در بوینس آیرس آرژانتین و هنر نمایی کشتی گیران آمریکایی اتحادیه جهانی کشتی رنکینگ برترین آزادکاران جهان را اعلام کرد.

در این رنکینگ کشتی‌گیران آمریکایی در ۵ وزن از ۱۰ وزن در صدر قرار دارند و از میان کشتی‌گیران ایران هم تنها رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم صدرنشین است.

تغییرات در رنگین جهانی در صورتی رخ داده است که نفرات تیم ملی کشورمان در مسابقات رسمی خیلی حضور نداشتند و همین امر باعث شده است تا رنکینگ کشتی‌گیران کشورمان سیر نزولی داشته باشد. رحمان عموزاد هم با توجه به حضورش در مسابقات قهرمانی آسیا در صدر جدول ۶۵ کیلوگرم قرار گرفته است.

در جدیدترین رنکینگ برترین آزادکاران جهان در وزن ۶۱ کیلوگرم، رضا اطری در رتبه سوم قرار گرفت. در ۷۴ و ۷۹ کیلوگرم به ترتیب یونس امامی و محمد نخود در رتبه چهارم قرار گرفتند. در وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی در رتبه سوم جهان قرار گرفت و رقیبش، دیوید تیلور در رتبه چهارم را از آن خود کرد.در وزن ۹۲ کیلوگرم، کامران قاسمپور رتبه دوم را کسب کرد و همچنین در دسته ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارعدر جایگاه چهارم رنکینگ جهانی قرار دارد.

دیدار قلعه‌نویی با رئیس فیفا و سرمربی آرژانتین، قهرمان جام جهانی

سرمربی تیم ملی و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در حاشیه سمینار جام جهانی قطر نشست‌هایی را با رئیس فیفا و سرمربی تیم قهرمان جهان برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی فوتبال که به همراه میرشاد ماجدی برای حضور در سمینار جام جهانی ۲۰۲۲ و همچنین مراسم قرعه کشی جام ملت‌های آسیا به قطر سفر کرده، در روز نخست این همایش با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال و سرمربیان تیم‌های ملی آرژانتین، قهرمان جام جهانی قطر و سرمربی تیم ملی آلمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدارها، قلعه‌نویی و ماجدی درباره آخرین وضعیت فوتبال جهان، کیفیت میزبانی قطر از جام جهانی، سطح این رقابت‌ها و شرایط فوتبال ملی دنیا با اینفانتینو، لیونل اسکالونی و هانس فلیک صحبت و تبادل نظر کردند.

عناوین مهم خبری

* رئیس فدراسیون فوتبال: ستادی برای رصد هفته آخر لیگ برتر تشکیل شده است؛ اشتباهات تاثیرگذار داوران با محرومیت جدی روبه‌رو خواهد شد

* جام قهرمانی لیگ یک فوتبال در هفته سی‌ودوم این مسابقات به تیم قهرمان، شمس آذر قزوین، اهدا می شود

* تیم‌های ملی غواصی آزاد مردان و بانوان ایران به منظور حضور در مسابقات قهرمانی جهان‌ عازم کویت شدند

* احضار مدیران استقلال، پرسپولیس و سپاهان به کمیته اخلاق

* باشگاه تراکتور به دلیل استفاده تماشاگرانش از لیزر در دیدار با سپاهان به پرداخت ۲ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد

* تیم فوتبال مس‌سونگون ورزقان جواز حضور در رقابت‌های لیگ‌دسته یک را کسب کرد

* حذف دانیال شه‌بخش، ملی پوش بوکس ایران از مسابقات قهرمانی جهان به دلیل خطای غیر عمد روی حریف

* ملی‌پوش اسکیت سرعت ایران عنوان نایب قهرمانی کاپ آزاد هلند را از آن خود کرد

*رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال: تقابل احتمالی سرخابی‌ها در جام‌حذفی را داور ایرانی سوت می‌زند

نسخه مناسب چاپ