چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۶۲ (برابر با ۲۶ رجب ۱۴۰۳، ۱۰ مه ۱۹۸۳) نقل شده است
وزارتخانه‌‌ها موظف شدند جهت کنترل و تثبیت قیمتها برنامه‌های مشخصی ارائه کنند

شورای اقتصاد عصر دیروز به ریاست آقای میرحسین موسوی نخست‌وزیر تشکیل جلسه داد. در این جلسه مسایل اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. و در رابطه با تثبیت قیمت کالاها بحث و گفتگو بعمل آمد. و بار دیگر به تثبیت قیمت کالاها بخصوص کالاهای مورد نیاز اقشار عمومی مردم تأکید گردید. در این جلسه آقای نخست‌وزیر، وزارتخانه‌ها را موظف نمودند که جهت کنترل و تثبیت قیمت‌ها برنامه‌های مشخص و ضوابط و روشهای کنترل قیمت را طراحی و به شورای اقتصاد ارائه نمایند. نخست‌وزیر تأکید نمودند که کلیه طرحهای تثبیت قیمت می‌بایستی در جهت رفاه بیشتر و تأمین منافع مستضعفین و قشر محروم کشور باشد.

برای ما هیچ راهی جز اعتراف به خیانت یا همراه خیانتها به زباله‌دان تاریخ رفتن نیست

در ادامه مصاحبه‌های تلویزیونی سردمداران حزب خائن توده، دیشت رضا شاتوکی عضو کمیته مرکزی و عضو هیأت دبیران این حزب بر صفحه تلویزیون ظاهر شد و مطالب تازه‌ای از خیانت‌ها و فریب و نیرنگ حزب توده را برای مردم تشریح کرد. محور سخنان شلتوکی علل فرو ریختن مقاومت کسانی است که تاکنون به عنوان گردانندگان اصلی حزب خائن توده در مقابل اراده ملت مسلمان ایران بود. وی به عنوان کسی که سالها با رژیم شاه مبارزه می‌کرده خطاب به همه کسانی که سیاست نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی ایران را سیاستی نادرست می‌دانند گفت: استخوان‌بندی و ستون فقرات جمهوری اسلامی نه شرقی و نه غربی است و… همانطور که عرض کردم نماینده آنهائی که ما داعیه هدایت و حمایتشان را در سینه و مغز می‌پروراندیم، بطور زنده از انقلاب دفاع می‌کنند. همانطور که اشاره کردم واقعاً راهی باقی نمی‌ماند، یا فرو ریختن، اعتراف به گناه و باز کردن جای مجدد در میان خلق و در میان انقلاب و یا همراه خطاها، اشتباهات و همراه خیانت‌ها رفتن برای همیشه به زباله‌دان تاریخ.

دزدان مسلح، با تفنگ‌های عتیقه زمان لویی شانزدهم به سرقت می‌رفتند

«مأموران شعبه‌های مختلف اداره آگاهی شهربانی جمهوری اسلامی طی فروردین ماه سال جاری، با تلاش پی‌گیر، موفق به کشف ۹۲۹ فقره انواع جرایم شدند و در این رابطه ۳۶۸ متهم به دام افتادند ارزش اموال مکشوفه رقمی بالغ بر ۴۹۶ میلیون و ۳۲۶ هزار ریال است.» سرهنگ فربودمنش رئیس اداره آگاهی در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، ضمن اعلام این مطلب، به تشریح فعالیتها و کشفیات شعبه‌های مختلف این اداره در فروردین ماه گذشته پرداخت و اظهار داشت: مأموران این اداره در فروردین ماه گذشته موفق به کشف ۲۴۰ فقره انواع سرقت منازل، مغازه، اماکن عمومی و همچنین کشف سرقت داخلی وسیله خدمه شدند و در رابطه با این سرقتها ۱۸۸ متهم دستگیر شدند که ارزش اموال مکشوفه بالغ بر ۳۸۹ میلیون ریال است. سپس رئیس اداره آگاهی در رابطه با کشفیات شعبه‌های اداره آگاهی گفت: در میان کشفیات تفنگ‌های عتیقه مربوط به زمان لویی شانزدهم که از کاخ سعدآباد در زمان انقلاب ربوده شده بود و همچنین فرش‌های گرانبها و تعدادی سلاح جلب نظر می‌کند.

اعترافات صریح سران حزب خائن توده کمر کفر جهانی را شکست

چابکسر ـ خبرنگار اطلاعات: نماز عبادی ـ سیاسی جمعه این هفته شهرستان چابکسر با شرکت مردم حزب‌الله و به امامت حجت‌الاسلام شفیعی امام جمعه این شهر اقامه شد. وی در خطبه اول با اشاره به سالروز بعثت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام هفتم(ع) پیرامون احوالات و زندگانی آن بزرگواران سخنان مبسوطی ایراد کرد. وی در خطبه دوم با اشاره به مسائل سیاسی روز، افزود: مسأله‌ای که این روزها در محافل سیاسی ایران مطرح است، اعتراف صریح سران حزب کثیف و منحله توده نسبت به اعمال پر از جنایتی است که با افشاء آن کمر کفر جهانی به سرکردگی آمریکا و شوروی شکست.

code

نسخه مناسب چاپ