اخبارکوتاه
حریق نیروگاه اصفهان مهار شد

سرویس حوادث: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: آتش سوزی عصر دیروز در برج خنک کننده یکی از واحدهای نیروگاه اصفهان (اسلام آباد) بدون هیچ مصدومی مهار شد.

منصور شیشه فروش، در گفتگو با ایرنا افزود: عصر دیروز حریق در قسمت برج خنک کننده یکی از واحدهای نیروگاه برق اصفهان اتفاق افتاد که تیم های آتش نشانی در سریعترین زمان ممکن به محل اعزام شدند.

وی با بیان این که این نیروگاه ۵ واحد دارد که برج خنک کننده یکی از واحدهای آن دچار حریق شد ، اظهار داشت: این آتش سوزی با حضور سریع نیروهای امداد اطفا شد و مصدومی نداشت.مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان این که نیروگاه اصفهان ۸۳۰مگاوات ظرفیت تولید برق دارد، تاکید کرد: واحدی که برج خنک کننده آن دچار حریق شد، حدود ۳۲۰مگاوات ظرفیت تولید دارد که دلیل حادثه پس از بررسی و ارزیابی اعلام خواهد شد. نیروگاه حرارتی اصفهان به وسعت تقریبی ۷۴هکتار در حاشیه زاینده‌رود، جنوب غربی شهر اصفهان و ۲کیلومتری بزرگراه ذوب‌آهن و نیروگاه شهید منتظری در شمال اصفهان مستقر است.

تکذیب حمله تروریستی به سپاه بهارستان

سرویس حوادث: روابط عمومی سپاه بهارستان در استان تهران با تکذیب حمله تروریستی به سپاه این شهرستان اعلام کرد فیلم منتشر شده در فضای مجازی مربوط به تصاویر آرشیوی بوده که برای این سناریو استفاده شده است.به گزارش خبرگزاری مهر، شامگاه دوشنبه گذشته روابط عمومی سپاه بهارستان در واکنش به انتشار خبر عملیات تروریستی سازمان منافقین علیه مقر سپاه ناحیه بهارستان این موضوع را تکذیب کرد.

بر اساس این گزارش، این خبر ساختگی و کذب محض بوده و فیلم منتشر شده در فضای مجازی مربوط به تصاویر آرشیوی بوده که برای سناریو استفاده شده است. گفتنی است که سازمان جنایتکار منافقین در بیانیه‌ای فوری و پخش کلیپی کوتاه در مورخه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ ادعا کرد که ساختمان سپاه ناحیه بهارستان مورد حمله تروریستی قرار گرفته است.

نجات‎‏۱۲ نفر از آتش‌سوزی خانه‌ای در نازی‌آباد

سرویس حوادث: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات ۱۲ نفر از ساکنان یک مجتمع مسکونی درپی وقوع حریق در آن محل خبر داد‏‎.

‎سیدجلال ملکی در تشریح جزئیات این خبر گفت: وقوع یک مورد حادثه حریق در ساختمان مسکونی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد که حریق در قسمت زیرزمین یک ساختمان مسکونی ۳ طبقه به مساحت حدود ۵۰ مترمربع رخ داده است‏‎.‎سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه شعله‌های آتش در حال سرایت به طبقات بالایی بود و دود زیادی ساختمان را فراگرفته بود، اظهارکرد: تعدادی از ساکنان این ساختمان نیز برای نجات خود به قسمت پشت‌بام رفته بودند، که در این شرایط آتش‌نشانان عملیات خود برای اطفای حریق را آغاز کردند و همزمان با خاموش کردن آتش، عملیات نجات ساکنان را نیز در دستورکار قرار دادند و خوشبختانه موفق شدند که دقایقی بعد شعله‌های آتش را به طورکامل در این ساختمان خاموش و از سرایت آن به طبقات بالایی جلوگیری کنند و در ادامه عملیات تخلیه دود از طبقات بالایی انجام شد‏‎.‎وی ادامه داد: همزمان آتش‌نشانان با استفاده از نردبام ۱۲ نفر از ساکنان این ساختمان را خارج کردند و به سطح زمین منتقل کردند ۳ سه نفر از این افراد دچار دودگرفتگی شده بودند که برای دریافت خدمات درمانی به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل داده شدند‎.

ادامه تلاش‌ها برای مهار حریق گسترده «آلبرتا» کانادا ‏

آتش‌سوزی‌های بی‌سابقه جنگلی استان «آلبرتا»‎‏ کانادا،پای ارتش این کشور به منطقه برای مهار حریق را باز کرد.‏

به گزارش بی بی سی، تا حدود عصر دوشنبه گذشته ۹۴ مورد آتش‌سوزی طبیعی در سراسر استان آلبرتا در جریان بودکه ۲۷ مورد آن‌ها از کنترل خارج شده بود. همچنین بنابر اعلام دولت محلی بیش از ۲۹ هزار نفر از ساکنان منطقه دستور تخلیه خانه‌هایشان را گرفتند‎.‎این استان در عین حال به دلیل آتش‌سوزی‌های جنگلی در آخر هفته گذشته وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد‎. ‎دانیل اسمیت، وزیر اول آلبرتا گفت: این استان با شرایط سختی دست به گریبان است و درحالی که ماموران برای مهار شعله‌های آتش تلاش می‌کنند، تخلیه مناطق مسکونی و بیمارستان‌ها در مناطق آسیب دیده ادامه دارد. ‏

وی افزود: ده‌ها هزار نفر مجبور شده‌اند خانه ‌و شغل خود را ترک و همه تعلقات خود را رها کنند و در این فکر باشند که آیا همه اندوخته‌های یک عمر کار و تلاش خود را از دست خواهند داد؟

نسخه مناسب چاپ