مجید مجیدی:کشف استعدادهای کودک و نوجوان الزام امروز سینمای ایران است
 

مجید مجیدی، فیلمساز و کارگردان تئاتر و هنرهای نمایشی با سخنرانی در همایش سه‌روزه مدیران‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن آسیب‌شناسی فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون در گذر سالیان، از برخی الزام‌ها و اقتضاءهای کار فرهنگی در ایران، به‌ویژه خلق آثار هنری کودک و نوجوان سخن گفت.

به گزارش ایلنا، وی درباره این مطلب اظهار کرد: کار فرهنگی، زمان‌بر است و به نگاه بلندمدت و آینده‌نگر، نیاز دارد. یکی از آسیب‌های جدی که در حوزه فرهنگ نیز همین است که عمر مدیریت در این حوزه بسیار کوتاه است. حال آن‌که مدیران باید بتوانند با برنامه‌ریزی بلندمدت و با نگاهی به آینده، اهداف و برنامه‌های خود را عملیاتی کنند.

وی افزود: بسیاری از کارگردان مطرح سینمای ایران، کارشان را از کانون آغاز کردند. بنابراین نقش مدیران و به‌ویژه مربیانی که به‌طور تنگاتنگ با کودکان و نوجوانان ارتباط دارند، کتمان‌ناپذیر است.

کارگردان فیلم سینمایی «بچه‌های آسمان» با تأکید بر اهمیت کشف استعداد کودکان و نوجوانان در زمان مناسب، گفت: کودکان، استعدادهای گوناگونی دارند و مهم این است که در زمان مناسب استعداد خاص هر یک از این کودکان را کشف کنیم.کشف استعداد کودکان، یکی از مهم‌ترین وظایف مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است؛ به‌ویژه در مناطق کمتربرخوردار.

عضو هیأت مدیره کانون افزود: من در این چندسالی که فعالیت هنری دارم، هرگز هیچ سمت و مسئولیتی را نپذیرفته‌ام اما باتوجه به اهمیتی که برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قائلم و پرورش نیروی انسانی کارآمد را مهم‌ترین وظیفه خود می‌دانم، از این همکاری استقبال کردم.

مجیدی درباره فیلم بچه‌های آسمان یادآور شد: این فیلم پربیننده‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بود و خواهد بود و ۲۳بار از تلویزیون چین پخش شده است.

وی هدف از بیان این مسأله را تاکید بر اهمیت درک استعداد افراد دانست و گفت: متأسفانه همیشه در کشور ما به حوزه فرهنگ به‌عنوان مسأله دست دوم و سوم نگاه شده است. ما از بضاعت فرهنگی و هنری کشور، آن‌طور که باید و شاید استفاده نکرده و عملاً نسبت‌به آن غفلت کردیم. این نکته را بنده به بسیاری از وزیران و حتی برخی رؤسای جمهوری گفته‌ام.

نسخه مناسب چاپ