اخبارکوتاه
دستیابی دستگاه قضا به تولید انبوه پابندهای الکترونیک

سرویس خبر: رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: هر چه رای در حوزه پابندهای الکترونیک صادر شود، قابلیت اجرا خواهد داشت، زیرا به تولید انبوه پابندهای الکترونیک دست یافته ایم و در این زمینه هیچ معذوریتی نداریم.

غلامعلی محمدی در نشست شورای قضایی استان کرمان با اشاره به این که یکی از وجوه نیاز سازمان زندان ها برقراری تعامل مثبت برای استفاده از پابندهای الکترونیکی است، افزود: مهمترین وجهه کار مجموعه زندان ها ایجاد زمینه اصلاح و تربیت مددجویان است که برای تحقق آن نیازمند برقراری تعامل مثبت با مراجع قضایی هستیم.

اشکال فنی علت حریق نیروگاه اصفهان اعلام شد

سرویس حوادث: مدیرعامل شرکت تولید نیروی اصفهان علت وقوع آتش ‌سوزی در برج خنک کننده یکی از واحدهای نیروگاه اصفهان در عصر سه شنبه هفته جاری را ناشی از بروز مشکل فنی اعلام کرد و گفت: بازسازی این برج‌ خنک‌ کننده آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ما در اصفهان، علیرضا شیخی افزود: برج خنک ‌کننده واحد چهار نیروگاه اصفهان به دلیل بروز اشکال فنی دچار حادثه شده بود که با تلاش‌ تیم‌های عملیاتی این حادثه به سایر تجهیزات جانبی نیروگاه سرایت نکرد و طی ۲ ساعت شعله های آتش‌ مهار شد.

وی با بیان این که تیم‌های عملیاتی صنعت تولید برق حرارتی از ۷ استان برای بازسازی برج ‌خنک کننده به محل نیروگاه اصفهان اعزام شده‌اند ادامه داد: روند ترمیم کوتاه مدت برج خنک‌ کننده نیروگاه آغاز شده است تا بخشی از توان تولید برق واحد چهارم نیروگاه هر چه سریعتر به مدار بازگردد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی اصفهان گفت: آسیب وارده به برج خنک‌ کننده نیروگاه کمتر از پیش ‌بینی اولیه بوده و برنامه‌ریزی برای ترمیم بلندمدت و نهایی آن هم در حال انجام است.

‎کشف مزرعه خشخاش در «ششتمد» خراسان رضوی ‏

‎ ‎سرویس حوادث: فرمانده انتظامی «ششتمد» استان خراسان رضوی از کشف مزرعه‌ای با حدود ۱۰ هزار بوته گیاه خشخاش در یکی از روستاهای این استان خبرداد. ‏

به گزارش ایرنا، سرهنگ حسن مشهدی به خبرنگاران اظهار داشت: طبق اخبار رسیده، فردی داخل باغ خود اقدام به کاشت و پرورش گیاه خشخاش کرده بود که مأموران کلانتری ۱۱ بلوار امام رضا( ع) ششتمد پس از هماهنگی قضایی باغ را مورد بازرسی قرار دادند که ۱۰ هزار بوته گیاه خشخاش کشف و در این زمینه یک متهم نیز که در همان محل سکونت داشت، دستگیر شد‎.‎فرمانده انتظامی ششتمد گفت: شهروندان اخبار مربوط به کاشت و قاچاق مواد مخدر، سوخت و کالا و حوزه امنیت را از طریق شماره ارتباطی ۱۱۰ پلیس اطلاع‌رسانی کنند‏‎.

شده توسط روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ