حداد عادل: خراسان رضوی یک منطقه دانش‌خیز و دانش‌پرور است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خراسان بزرگ با مزیت‌های فراوان و امتیازات معنوی و علمی بسیار در طول تاریخ، نقش مؤثری در تمامی عرصه‌ها به ویژه تعلیم و تربیت دارد و خراسان رضوی امروز نیز با وجود استادان فرهیخته علم و فرهنگ، یک منطقه دانش‌خیز و دانش‌پرور است .

غلامعلی حداد عادل در نکوداشت استاد مرحوم غلامحسین حیدری، معلم ماندگار، که روز ۲۱اردیبهشت ماه در دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، به صورت ویدئو کنفرانس اظهار کرد: امروز دشمن برای رسوخ به نظام، جوانان را نشانه گرفته و از تمامی بسترها به‌ویژه فضای مجازی و حوزه‌های فرهنگی و علمی برای پیشبرد اهدافش استفاده کرده است. باید در آموزش و پرورش، برای حفظ این سنگر ارزشمند از تجارب بزرگانی همچون استاد حیدری استفاده کنیم.

رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی در وصف مرحوم استاد حیدری بیان کرد: از دهه ۶۰با این استاد فرهیخته همکار بودم و در محضر ایشان شاگردی می‌کردم. وی عمرش را مجاهدانه برای تربیت نسل آینده‌ کشور گذاشت. وی افزود: مرحوم حیدری به دلیل سفرهای بسیار به کشورهای دیگر، تعلیم و تربیت را در سطح جهان به صورت کامل می‌شناخت و سعی می‌کرد از تجارب مؤثر و موفق کشورهای دیگر در این حوزه استفاده کند.حداد عادل گفت: رفتار و اخلاق شایسته مرحوم حیدری سبب شده نام و خاطراتش به عنوان معلم ماندگار به ثبت برسد و ریشه این اخلاق نشأت گرفته از فرهنگ رضوی بود.

نسخه مناسب چاپ