خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تراکنش سپرده‌گذاران در برابر سود بانک‌ها باید رایگان باشد

در یادداشت اقتصادی «تغییر نظام تراکنش‌های بانکی»، روزنامه اطلاعات ۱۴ اردیبهشت ماه، آقای سبحان موسوی مطالبی را پیرامون ضرورت دریافت کارمزد از گیرندگان اصلی خدمات خریدهای کارتی بیان کرده بودند که گویا بعد از سال‌ها ارائه رایگان این خدمات دریافت کارمزد در این زمینه ضروری است تا در آینده با مشکلاتی در مورد تراکنش‌های موفق مواجه نشویم. اما به نظر می‌رسد که تمامی این خدمات در این سال‌ها کاملاً رایگان نبوده است، زیرا بانک‌ها با پرداخت مختصر سود به مردم از کل موجودی افراد در بانک‌ها نهایت سود را برده‌اند. آیا کاهش ۵ درصدی سود سپرده‌گذاری‌های مردم در بانک‌ها و به صورت ماه شمار، پایمال‌شدن حق و حقوق مشتریان بانک‌ها نیست، حال چرا همین مردم باید هزینه تراکنش‌های خرید و فروش‌های خود را نیز بپردازند؟

پور امینی ـ تلفن به خط ارتباطی

خدمات رایگان درمانی چه شد؟

شوهرم در پی تصادف رانندگی دچار سکته مغزی شد که او را به بیمارستانی در تجریش بردیم که علیرغم برخورداری از بیمه

تامین اجتماعی، تمامی هزینه‌های درمان او را به صورت آزاد و به مبلغ بسیار گزافی برایمان محاسبه کردند. به امید دریافت این هزینه‌ها از بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ اقدام کردیم که بعد از کلی دوندگی توانستیم فقط یک سوم آن را دریافت کنیم! مگر قرار نبود خدمات درمانی برای برای بازنشستگان حداقل حقوق‌بگیر رایگان باشد؟ در ضمن چرا برای مقابله با تخلفات بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ در زمینه عدم پرداخت هزینه درمان بازنشستگان اقدامات لازم صورت نمی‌گیرد؟

همسر بازنشسته کشوری

پیاده‌رو خیابان ۴۶ متری غربی نارمک ایمن نیست

علیرغم اینکه بارها به شهرداری منطقه ۸ درباره ایمن‌سازی برخی از پیاده‌روهای این منطقه تذکر داده‌ایم، اما متاسفانه پیاده‌رو خیابان

۴۶ متری غربی نارمک به جولانگاه موتورسواران و محلی برای پارک خودروها بدل شده است و عده‌ای از دستفروشان هم در این محل بساط پهن می‌کنند. با توجه به شلوغی این منطقه به دلیل فعالیت مراکز خرید، از شهرداری منطقه خواهان ایمن‌سازی و رفع معضل دستفروشان در این محل هستیم.

از اهالی نارمک

آیا این ثروتمندان واقعاً بی‌پول هستند؟

مطلبی با مضمون «ثروتمندان بی‌پول!» در فضای مجازی نظرم را جلب کرد و بعد از مطالعه آن، متوجه شدم که نویسنده به موضوع خرید‌های غیرضروری برخی از افراد مانند خرید ارزهای دولتی، ثبت‌نام برای خرید خودروهای داخلی و سرمایه‌گذاری در بورس و اوراق بهادار پرداخته بود. به گفته ایشان بسیاری از این افراد که برای سرمایه‌گذاری‌ها اقدام کرده‌اند، مدام از بی‌پولی و نداری و گرانی‌ها گلایه دارند، ولی متعاقباً در این بازارهای سرمایه‌گذاری نیز شرکت می‌کنند. حال باید پرسید که واقعاً چند درصد مردم این گونه اند و آیا اکثریت مردم ثروتمند هستند؟ ای‌کاش ایشان به این موضوع هم می‌پرداخت که همین اندک سرمایه‌گذاران به امید پیشرفت و ترقی در آینده‌‌ای نامعلوم، خود را به دردسر می‌اندازند و با به خطر انداختن اندک سرمایه‌های خود برای داشتن زندگی حداقلی با توجه به شرایط نابسامان اقتصادی تلاش می‌کنند.

خواننده روزنامه اطلاعات

تمرکز وزارت دارایی بردریافت مالیات‌های واقعی از پردرآمدها باشد

وزارت امور اقتصادی و دارایی به جای تمرکز بر مشاغل جزء و کم‌درآمد، بهتر است تلاش‌هایش را برای دریافت مالیات‌های واقعی از صنوف پردرآمد مانند فروشندگان آهن‌آلات، طلافروشان، برج‌سازان و امثال آنان متمرکز کند. من کسانی را در بازار آهن می‌شناسم که مدتی پیش از یکی شهرستان‌ها به تهران آمده‌اند و با افزایش بی‌رویه قیمت آهن‌آلات، در مدت کوتاهی میلیارد‌ها تومان سود برده‌اند.

تلفن به خط ارتباطی

چرا پیامک‌‌های شرکت گاز به موقع ارسال نمی‌شود؟

از ساکنان غرب تهران هستم که چند ماه است شرکت گاز استان تهرن در ارسال پیامک هزینه گاز مصرفی مشترکان در زمان مقرر تعلل می‌کند و با تجمیع ارسال قبوض آن بعد از چند ماه موجب هزینه‌های سنگین گاز برای مشترکان می‌شود که برای مجتمع‌های مسکونی مشکلات بیشتری را به وجود می‌آورد. از شرکت گاز استان تهران تقاضای حل مشکل را داریم.

شهروند مجتمع‌نشین از تهران

در طراحی جدول‌ها از فرهنگ تمامی اقوام ایرانی استفاده شود

تاکنون چند بار از طریق خط ارتباطی گلایه خود را از طراح جدول‌های روزنامه اطلاعات در زمینه عدم استفاده از نام و یا آداب و رسوم و افراد سرشناس اقوام ایرانی بیان کرده‌ام، اما ایشان فقط از یک قوم خاص نام می‌برند که با توجه به فرهنگ غنی و اصیل اقوام عزیز کشورمان، انتظار می‌رود که برای شناساندن همه جوانب این فرهنگ در طراحی جدول ها، بکوشند.

خواننده روزنامه اطلاعات

افزایش حقوق ها فقط تحمیل هزینه بیشتری به دولت است!

افزایش اندک حقوق در قبال افزایش بی‌رویه همه روزه قیمت تمامی اجناس به نظر من به غیر از تاثیر مستقیم بر افزایش نرخ تورم در کشور، سود و منفعتی برای شاغلان و بازنشستگان ندارد. در شرایطی که دولت برنامه‌ای برای مهار تورم ندارد و هیچ نظارتی هم بر بازار نیست تا با سود‌جویان و دلالان بازار در تمامی زمینه‌ها مقابله شود، افزایش حقوق‌ها فقط تحمیل هزینه‌های بیشتری بر دولت و کاهش بودجه کشور است.

شهروندی از چالوس (مازندران)

افزایش بی‌رویه هزینه مرسولات پستی سفارشی و پیشتاز

با توجه به افزایش سایت‌های فروش اینترنتی و خرید‌های غیرحضوری در فضای مجازی، بازار خرید و فروش‌های اینترنتی در میان مردم به کمک تبلیغات گسترده اینفلوئنسرها رونق بسیاری گرفته است که در این میان شرکت پست نیز به دلیل حجم بالای درخواست مرسولات پستی از شرکت‌های یاد شده به درآمدهای کلانی دست می‌یابد و دریافت هزینه‌های مرسولات پستی سفارشی و پیشتاز به نحو چشمگیری درآمدهای شرکت پست را افزایش داده که موجب تحمیل هزینه‌های بیشتر به خریداران اینترنتی شده است. از مسئولان شرکت پست خواهان پاسخگویی به این میزان افزایش هزینه ارسال بسته‌های پستی هستیم.

ایمانی ـ فردیس کرج

آسفالت خراب جاده‌‌ها یکی از عوامل مهم حوادث رانندگی است

آسفالت برخی از خطوط مواصلاتی کشور مانند آزادراه تبریز ـ زنجان بسیار خراب است و چاله‌ها و دست‌اندازهای زیادی دارد که برخی از رانندگان در این جاده در سرعت بالا و بخصوص شب‌ها که دید کافی وجود ندارد، دچار حادثه می‌شوند. چرا وزارت راه و شهرسازی در قبال دریافت عوارض آزادراهی، برای مرمت آسفالت آنها و حتی بازسازی و نصب گاردریل در جاده‌های پرخطر اقدامات اساسی انجام نمی‌دهد؟ به نظر می‌رسد که بخشی از حوادث جاده‌ای بعد از سرعت‌های غیرمجاز به دلیل خرابی آسفالت و ناایمنی جاده‌ها باشد.

پاسخ مسئولان

راننده عبوری آزاد‌راه تبریز ـ زنجان

پاسخ سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی درخصوص جاده کمربندی آمل ـ چمستان

با عنایت به پیام مردمی مندرج در روزنامه وزین اطلاعات با عنوان «جاده کمربندی آمل ـ چمستان نیازمند بازسازی است»، به استحضار می‌رساند: این سازمان با توجه به شرایط راه مورد نظر و بررسی به عمل آمده قبلی، با عنایت به محدودیت اعتبارات، نسبت به برنامه‌ریزی جهت روکش آسفالت به طول ۴ کیلومتر در سال جاری اقدام کرده که با هماهنگی صورت گرفته با اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران، بعد از تخصیص و ابلاغ اعتبارات به استان‌ها عملیات اجرایی این محور انجام خواهد شد.

بهزاد راجی ـ مشاور ریاست و سرپرست روابط عمومی سازمان

نسخه مناسب چاپ