راه‌اندازی سامانه آموزش آنلاین موسیقی ایرانی
 

خانه موسیقی ایران با برگزاری یک نشست رسانه‌ای، برنامه‌های آموزشی این مجموعه صنفی در روزهای پیش‌رو را تبیین کرد.

به گزارش مهر، حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی ایران در ابتدای این نشست که دیروز برگزار شد، درباره برنامه‌های آموزشی خانه موسیقی و پلتفرمی که در این زمینه طراحی‌شده، اظهار کرد: این پلتفرم در قالب سامانه آموزش آنلاین موسیقی «درس آهنگ» خانه موسیقی ایران فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و فکر می‌کنم چنین مسیری می‌تواند دستاوردی نوین در راستای آموزش موسیقی کشور باشد.

وی افزود: ما در حال حاضر نیز آموزش‌های آنلاین موسیقی داریم اما آنچه در این پلتفرم مورد توجه قرار گرفته، ایجاد شرایط بهتر هم به لحاظ آموزشی و هم به لحاظ اقتصادی است.

مدیرعامل خانه موسیقی ایران توضیح داد: تلاش شده در بستر این پلتفرم مشکلات فنی فضای مجازی که در دیگر سامانه‌ها وجود داشت مرتفع شود.

نوربخش تأکید کرد: نظارت بر آموزش موسیقی، موضوع بسیار مهمی است که برای آن هیچ تعارفی نداریم و در این زمینه کوتاه هم نمی‌آییم. پس مطمئن باشید در این بستر مجازی، رعایت استانداردهای آموزشی اهمیت دارد تا این بی سر و سامانی آموزشی پایان گیرد. اکنون کسانی در حوزه آموزش موسیقی حضور دارند که اصلاً صلاحیت تدریس ندارند و امیدوارم با همکاری وزارت ارشاد، شاهد ساماندهی این شرایط نابسامان باشیم.

داریوش پیرنیاکان، رئیس هیأت مدیره خانه موسیقی ایران هم گفت: همان ابتدای تأسیس خانه موسیقی، بر ترویج موسیقی متمرکز بودیم اما به دلیل مسائلی که در جامعه وجود داشت خیلی نتوانستیم به نتایج مؤثری در این زمینه برسیم. حتی از تأسیس آموزشگاهی در این زمینه برای جلوگیری از موازی‌کاری با دیگر آموزشگاه‌ها منصرف شدیم.وی افزود: اخیراً تلاش کردیم پلتفرمی در این زمینه طراحی کنیم که دسترسی معلم به علاقه‌مندان موسیقی آسان‌تر شود. چنین پلتفرم‌های آموزشی، نقش ارزنده‌ای برای ترویج آموزش موسیقی جدی به دورترین نقاط ایران دارند و امیدواریم شاهد بازخوردهای خوبی در حوزه موسیقی جدی باشیم.

نسخه مناسب چاپ