اختصاص ۱۳ هزار میلیارد تومان به اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی استان قزوین
قزوین – خبرنگار اطلاعات: نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۱۳ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی استان قزوین خبر داد.

فاطمه محمدبیگی در نشست با رئیس و معاونان سازمان جهادکشاورزی استان قزوین ‌با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با قرارگاه امام‌حسن مجتبی(ع) برای محرومیت‌زدایی در استان قزوین اظهار داشت: برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در قالب این تفاهم‌نامه در استان قزوین ۱۳ هزار میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته است که بخش مهمی از این تفاهم‌نامه به ساخت مخازن آب کشاورزی برای روستاها اختصاص دارد.وی افزود: کل بودجه امسال شهر قزوین ۲ هزار میلیارد تومان است، در حالی که این مبلغ چند برابر بودجه کل استان است.

محمدبیگی با اشاره به مصوبات مجلس درباره کشاورزی اظهارداشت: در مجموع ۱۶۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بخش کشاورزی اختصاص داده شده است.وی بر لزوم توجه به روستاهای بخش‌های مرکزی شهرستان قزوین تاکید کرد و افزود: با توجه به نزدیکی روستاهای بخش‌های الموت، طارم سفلی و کوهین به شهر قزوین، این امکان وجود دارد که روستاییان به دلیل نبود امکانات روستاها را رها کنند.

محمدبیگی با بیان این که در بخش‌های یادشده مشکل کم‌آبی وجود دارد ادامه داد: به همین دلیل اجرای طرح‌های آبخیزداری در این مناطق باید با جدیت بیشتری انجام شود. وی خواستار تخصیص بخشی از اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری به بخش کشاورزی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری شد و با بیان این که آبشارهای طارم سفلی فقط در ماه‌های اسفند تا فروردین‌آب دارند، تاکید کرد:برای تأمین، مدیریت و نگه‌داشت منابع آبی در کوهستان‌های شمال قزوین نیازمند اعتبارات ویژه آبخیزداری هستیم.

نسخه مناسب چاپ