هدف گذاری ساخت ۱۰هزار مگاوات نیروگاه‌های تجدید پذیر تا پایان سال ۱۴۰۴
اراک ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار استان مرکزی گفت:با وجود ظرفیت‌های فراوان استان مرکزی،این استان قطب تولید انرژی‌های پاک در کشور خواهد شد.

فرزاد مخلص الائمه در جلسه شورای برنامه ریزی استان مرکزی افزود:در دولت سیزدهم برای احداث ۱۰هزار مگاوات نیروگاه‌های تجدید پذیر تا پایان سال ۱۴۰۴هدفگذاری شده است که از این میزان در فاز اول به استان مرکزی احداث ۷۰۰مگاوات نیروگاه تجدید پذیر اختصاص یافته و در برنامه قرار گرفته است که به عنوان بزرگترین پروژه می توان به نیروگاه ۱۰۰مگاواتی در دست احداث محلات اشاره کرد.مخلص الائمه گفت:از ظرفیت ادارات برای احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر باید استفاده شود که امسال برای ۳۰دستگاه استانی برنامه ریزی شده و بودجه مربوطه اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز گفت: ناترازی تولید و مصرف برق در سال‌های اخیر از سویی و افزایش آلودگی هوا از سوی دیگر دولت‌ها را بر آن داشته است که تغییر نگرش جدی در حوزه انرژی‌های تجدید پذیررا در دستور کار خود داشته باشند.

محمود محمودی با بیان این که قدرت قراردادی ادارات و سازمان‌های دولتی در استان مرکزی۳۳ مگاوات و ماکزیمم دیماند مصرفی ساختمان‌های اداری استان بالای ۱۷مگاوات است، افزود: بر اساس مصوبه هیات وزیران احداث ۴ مگاوات انرژی‌های تجدید پذیر برای ادارات استان برنامه ریزی شده است که موجب کاهش ۱۱هزار تن آلاینده خواهد شد.

وی با بیان این که نزدیک به ۲ر۵۴ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر در استان مرکزی وجود دارد،اظهارداشت: که از این میزان ۱۶٫۲مگاوات نیروگاه برق آبی، ۳۳٫۳مگاوات نیروگاه گازی و۴٫۷ مگاوات نیروگاه خورشیدی است.

* تحقق ۹۲ درصد طرح‌های اشتغال کمیته امداد استان مرکزی

خبر دیگر این که، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: ۹۲ درصد طرح‌های اشتغال این نهاد حمایتی در سال گذشته محقق شد.

مجید مومنی در همایش قرض نیکو در اراک، افزود: ۵۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال سال گذشته به مددجویان این نهاد حمایتی پرداخت شد.وی اظهارداشت: مهمترین برنامه کمیته امداد، توانمندسازی مددجویان در حوزه اشتغال است و با استفاده از ظرفیت بانک‌ها، این برنامه در دستور کار قرار دارد.مومنی با بیان این که ۶۰۰ میلیارد ریال از تسهیلات پرداختی به مددجویان کمیته امداد استان مرکزی، بلاعوض پرداخت شده است، افزود: همچنین پارسال ۵هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه در حوزه مسکن به مددجویان پرداخت شد و اهدای یک‌هزار و ۵۰۰ سری جهیزیه، پرداخت ۲۵۳ مورد وام درمان، ۲ هزار و ۳۵۲ مورد معرفی به بانک‌ها در بخش کارگشایی و حمایت و تعمیرات مسکن از دیگر اقدامات این نهاد حمایتی در سال گذشته بوده است.

مدیر صندوق امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی نیز گفت: پارسال ۸۷۰ میلیارد ریال وام به وسیله این صندوق به مددجویان کمیته امداد استان پرداخت شد.

احمد رفیعی افزود: ۲۶۰ میلیارد ریال از این میزان تسهیلات، از منابع بانکی بوده که به مددجویان واجد شرایط پرداخت شده است.وی تاکید کرد: ۳۶۰ مرکز نیکوکاری در استان مرکزی فعالیت دارند که ۲۰ درصد آن‌ها مراکز نیکوکاری هستند که با کمیته امداد استان، همکاری دارند.

نسخه مناسب چاپ