تجلیل سازمان ملل ازنقش ایران در مبارزه با تروریسم و کمک به امنیت منطقه
 

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه از نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و کمک به امنیت منطقه و سوریه تجلیل کرد.

گیر پدرسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در تهران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار نقش ایران را در مبارزه با تروریسم و کمک به امنیت منطقه و سوریه ستود و اقدامات و تحرکات خود به عنوان نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در حوزه‌های مختلف را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان هم در این دیدار از تلاش نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای کمک به برقراری صلح و ثبات در سوریه قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی مرتبط با سوریه و در پرتو تحرکات اخیر دیپلماتیک، خصوصاً نشست‌های چهارجانبه اخیر جمهوری اسلامی ایران، روسیه، سوریه و ترکیه، به ویژه نشست اخیر وزرای امور خارجه چهار کشور پیرامون راه‌حل سیاسی بحران سوریه در مسکو را تبیین کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به سفر موفق رئیس جمهوری به سوریه، انجام این سفر را نشانه‌ای از ورود آن کشور به مرحله‌ای از امنیت پایدار خواند و بر ضرورت جلب حمایت جامعه جهانی برای کمک به بازسازی و آماده سازی شرایط به منظور بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تأکید کرد.

شده توسط روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ