بانوی ایرانی، موتور سوار برتر رالی جهانی اتریش شد
 

مریم طلایی نماینده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان برترین موتورسوار رالی جهانی فدراسیون بین المللی خودروهای تاریخی ۲۰۲۳ اتریش، معرفی شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، مریم طلایی از سوی کانون جهانگردی اتومبیلرانی و انجمن خودروهای تاریخی ایران و نماینده فدراسیون بین‌المللی خودروهای تاریخی (FIVA)، تنها شرکت‌کننده ایرانی بود که برای نخستین بار در طول یکصد سال گذشته، در رالی بزرگ Fiva world Rally ۲۰۲۳ شرکت می‌کند.

این بانوی موتورسوار ایرانی در کنار موتورسواران با تجربه و پیشکسوت دنیا و با حمایت و احترام کامل برگزارکنندگان موفق شد، عنوان برترین موتورسوار این دوره از رالی جهانی فیوا را به خود اختصاص دهد و پرچم ایران را به احتزاز درآورد.

این دوره از رالی به مدت چهار روز در مسیرهای زیبا و خاص کشور اتریش معروف به مسیر TT، با شرکت ۱۲۰ نفر از جمله ۵ موتورسوار زن از ۱۷ کشور جهان شامل نروژ، ایتالیا، یونان، مجارستان، اتریش، آلمان، سوییس، پرتقال، فرانسه، کانادا، انگلیس، چک اسلواکی، ایرلند، لهستان، رومانی، اوکراین و ایران حضور داشتند.

هدف همیشگی این رالی که ۱۰۰ سال قدمت دارد و هر سال در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود، ایجاد اتحاد، همبستگی و آشنایی ملت ها و مردم نقاط مختلف دنیا با یکدیگر است.

نسخه مناسب چاپ