اخبارکوتاه
روند افزایشی بیماران سرطانی در آمل به مرز هشدار رسید

سرویس خبر: مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران سرطانی آرین شهرستان آمل، نسبت به روند افزایشی شمار بیماران سرطانی طی یک سال گذشته دراین شهرستان ابراز نگرانی و این موضوع را یک هشدار جدی اعلام کرد.

دکتر محسن آسوری درحاشیه آیین قدرشناسی از حامیان انجمن بیماران سرطانی آرین آمل درگفتگو با ایسنا گفت: پارسال بیش از ۲۴۰نفر و در کمتر از ۲ ماه امسال هم بیش از ۳۵بیمار جدید ابتلا به بیماری قطعی سرطان به انجمن آرین معرفی و برای آن ها پرونده دریافت خدمات حمایتی و درمانی تشکیل شد.وی شمار بیماران سرطانی شهرستان آمل که از کلینیک تخصصی و انجمن بیماران سرطانی آرین آمل، خدمات حمایتی و درمانی دریافت می کنند را بیش از ۲۱۳۵نفر اعلام کرد و افزود: عوامل محیطی و ژنتیکی ناشی از زندگی صنعتی و زنجیره بیماری گوارشی سرطانی که در استان های شمالی همه گیرشده، درافزایش بیماری سرطانی در آمل تاثیر زیادی داشته است. آسوری مشکل تامین دارو را بخشی از مشکلات بیماران سرطانی دراین شهرستان بیان کرد.

انهدام شرکت هرمی «هیونت»

سرویس حوادث: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام یک شرکت هرمی موسوم به «هیونت» خبر داد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی گفت:‌ درپی وقوع کلاهبرداری‌های متعدد از شهروندان با عنوان عضویت در شبکه هرمی موسوم به شرکت هیونت موضوع رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد ۱۶مرد با ایجاد یک هرم تحت عنوان شرکت هیونت به بهانه کاریابی در شرکت‌های معتبر دولتی، جوانان را اغفال و جذب کرده و برای ضمانت از مالباختگان مبلغ ۵ میلیارد ریال دریافت و کلاهبرداری کرده‌اند.

وی افزود: بنابرحساسیت موضوع، تحقیقات به طور تخصصی آغاز شد و در مرحله نخست کارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی هویت، ۱۶متهم را شناسایی کردند. آنان در گام بعدی با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی مخفیگاه‌های ۱۶متهم را در نقاط مختلف تهران شناسایی کردند و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی موفق به دستگیری آن ها شدند.

ولیپور گودرزی افزود: متهمان پس از انتقال به اداره ۱۴ پلیس آگاهی هدف تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با شگرد تشکیل شبکه هرمی موسوم به شرکت هیونت اعتراف کردند.

مردی مقابل دادسرای ورامین همسرش را کشت

سرویس حوادث: دادستان ورامین جزئیات حادثه تیراندازی صبح دیروز مقابل دادسرای این شهرستان را تشریح کرد.

علیرضا شمس در گفتگو با ایسنا درباره جزئیات تیراندازی به یک خانم مقابل دادسرای ورامین اظهار داشت: حوالی ساعت ۹صبح دیروز در پی شکایت خانمی از همسرش که هر ۲ فرد از اتباع خارجی بودند، پرونده‌ای با عنوان ایراد ضرب و جرح عمدی و توهین، در دادسرای شهرستان ورامین تشکیل شد.

وی افزود: این نفرات در جریان تحقیقات اولیه در روند رسیدگی، در دادسرا حاضر شده بودند که پس از خروج از دادسرا و مقابل اداره برق این شهرستان، همسر این خانم با استفاده از سلاح گرم، اقدام به تیراندازی به شاکی پرونده کرد که منجر به قتل این خانم شد. دادستان ورامین با بیان این که متهم بلافاصله از محل وقوع جرم متواری شد، تاکید کرد: بر اساس گزارش ها فرد ضارب در یکی از شهرهای اطراف محل وقوع جرم مخفی شده و با استفاده از سلاح اقدام به قتل فرد دیگری از اتباع همان کشور کرده است که تحقیقات در این باره ادامه دارد.

به گفته شمس موضوع و انگیزه‌ این قتل ، کاملا خانوادگی است.

‎فرمانده انتظامی شهرستان ری منصوب شد‏

‎سرویس خبر: آیین تکریم و معارفه فرماندهان انتظامی سابق و جدید شهرستان ری با حضور حجت الاسلام قاضی عسگر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)، سردار محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ، حمید زمانی فرماندار ری و جمعی از مسئولان برگزار شد‎.

‎به گزارش خبرنگار ما در شهر ری، در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات سردار جلیلیان، سرهنگ محمدقاسم طرهانی به عنوان فرماندهی انتظامی شهرستان ری معرفی شد‏‎.

سارقان رستوران‌ها در محدوده شهرک غرب به دام افتادند

‏سرویس حوادث: رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری ۳ نفر که اقدام به سرقت از رستوران‌ها در شهرک غرب تهران کرده بودند، خبرداد.‏

سرهنگ محمد معظمی گودرزی گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت و زورگیری از رستوران‌ها در محدوده شهرک غرب تهران رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران کلانتری ۱۳۴ پلیس پیشگیری تهران بزرگ قرار گرفت و ماموران با حضور در محل‌های سرقت موفق شدند مشخصات ظاهری سارقان را به دست آورند. ‏وی با بیان اینکه تصاویر متهمان در اختیار واحدهای گشتی قرار گرفت، ادامه داد: ‌ماموران حین گشت‌زنی مشاهده کردند ۳ نفر که اقلامی همراه خود داشتند، سراسیمه از رستورانی در دره فرحزاد خارج شده‌اند و درحال فرار هستند که عوامل انتظامی برای دستگیری آنان وارد عمل شدند و پس از دقایقی تعقیب و گریز هر ۳ نفر که با استفاده از سلاح سرد به ماموران حمله‌ور شده بودند و قصد مقاومت داشتند، دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.‏ رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به انتقال متهمان به مقر انتظامی و بازجویی از آنان گفت: در جریان تحقیقات مشخص شد که متهمان با تهدید سلاح سرد اقدام به ورود به رستوران کرده بودند. ‏

نسخه مناسب چاپ