از سرگیری درگیری‌ها در سودان؛ شمار غیرنظامیان کشته‌ شده به ۸۲۲ نفر رسید
سرویس خارجی: جنگ داخلی در سودان علیرغم تلاش های بین المللی برای پایان دادن به آن، بار دیگر در مناطقی از این کشور کودتا زده از سر گرفته شد؛ درگیری های خونینی که بر اساس تازه ترین گزارش ها، تاکنون جان ۸۲۲ غیرنظامی را گرفته و هزاران تن دیگر را نیز مجروح کرده است.

بر اساس گزارش منابع محلی در سودان، درگیری‌ها بین نیروهای ارتش به فرماندهی «عبدالفتاح البرهان» و شبه نظامیان «واکنش سریع» به رهبری «محمد حمدان دقلو»، معروف به «حمیدتی» بار دیگر در برخی شهرها از جمله «بحری» و «ام درمان» واقع استان «خارطوم» از سر گرفته شده است.

به گفته منابع، حملات هوایی و توپخانه‌ای در «خارطوم» پایتخت نیز شدت پیدا کرده زیرا ارتش سودان در صدد بیرون راندن نیروهای واکنش سریع در دو شهر «بحری» و «ام درمان» است. شاهدان عینی در خارطوم گفتند که صدای بمباران و انفجار را در جنوب شهر شنیده‌اند و در طول نیمه شب مناطقی از «بحری» و «ام درمان» به شدت گلوله باران شد.

«روسیا الیوم» نیز به نقل از خبرنگار خود در سودان گزارش داد که ارتش با استفاده از جنگنده های میگ و هواپیماهای بدون سرنشین حملات و بمباران‌های متعددی را در بخش‌های جداگانه پایتخت علیه مواضع نیروهای واکنش سریع انجام داد. بر منابع گفتند: تک تیراندازان هر فردی را که از منزلش خارج شود می‌زنند و افرادی که زخمی شده‌اند در منازلشان می‌میرند، زیرا نمی توانند از منازل خود خارج شوند.

در همین حال، نیروهای واکنش سریع سودان به ریاست «حمیدتی» با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند : کودتاچیان و بازماندگان رژیم منحله ( فرماندهان ارتش) تلاش کردند تا مواضع نیروهای ما را در منطقه «بحری شمالی» هدف قرار دهند که نیروهای ما شجاعانه با متجاوزان مقابله کردند.

در ادامه بیانیه آمده است: نیروهای ما موفق شدند اردوگاه «السواقه» و تعدادی از اردوگاه‌های «بحری شمالی» را به طور کامل تصرف کنند و بیش از ۷۰۰ نیروی کودتاچی را اسیر و دهها نفر را به هلاکت برسانند. همچنین، یک منبع آگاه وابسته به هلال احمر سودان اعلام کرد که در درگیری های شهر «الجنینه » در غرب این کشور تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر کشته و ۲۰۰ نفر زخمی شده‌اند.

در چنین شرایطی، منابع پزشکی در سودان از افزایش آمار تلفات درگیری میان دو ژنرال ارشد به ۸۲۲ کشته در میان غیرنظامیان خبر دادند..

نسخه مناسب چاپ