پیشنهاد هفته
 

. . . خبر فرهنگی

قصه‌های درگوشی

پیش‌فروش تئاتر قصه‌های درگوشی به کارگردانی حسین حیدری‌پور و نویسندگی امیررضا کوهستانی از تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز شده و به زودی در مجموعة تئاتر شهر به روی صحنه می‌رود. در این اجرا نمایشی که جدیدترین تجربه کارگردانی حسین حیدری‌پور است؛ ایمان دبیری و مرجان آقا نوری به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در زندگی خیلی چیزها برایتان عقده شده که سر بقیه خالی می‌کنید. این قسمتی از نمایشنامه‌ای است که قرار است از تاریخ دوم خردادماه از ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه در مجموعه تئاتر شهر، تالار سایه روی صحنه برود.

. . . کتاب بزرگسال

ویرانه‌های من

کتاب ویرانه‌های من نوشتة‌ محمد طلوعی از روان رنجور آدم‌ها و تجربه درد و تنهایی آنها می‌گوید. نویسنده در این کتاب مخاطب را با گوشه‌ای از زندگی واقعی خود آشنا می‌کند. از مفهوم پیری، جوانی و وطن صحبت می‌کند و از غمی که در آخر به روشنایی تبدیل می‌شود. نخستین رمان طلوعی با عنوان قربانی باد موافق در سال ۱۳۸۶ برنده پنجمین جایزه ادبی واو و همچنین نامزد دریافت جایزه کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور شد.

کتاب ویرانه‌های من را نشر چشمه با قیمت ۶۸۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

. . . کتاب نوجوان

زیبا صدایم کن

کتاب زیبا صدایم کن نوشتة فرهاد حسن‌زاده داستان دختر ۱۵ ساله ای به اسم زیبا را روایت می‌کند که مادر معتادش طلاق گرفته و پدرش یک بیمار روانی بستری در آسایشگاه است. تولد زیبا است و پدر با کمک دختر موتوری از آسایشگاه می‌دزدد و با زیبا به گشت و گذار می‌روند و در ادامه ماجراهایی برایشان پیش می‌آید.

کتاب زیبا صدایم کن در سال ۱۳۹۵ برنده جایزه کتاب کودک و هجدهمین جشنواره کتاب کانون پرورش فکری شده است. همچنین در سال ۲۰۱۷ در فهرست کتابخانه بین‌المللی مونیخ آلمان قرار گرفته است. فرهاد حسن‌زاده در ایران بیش از ۳۰ جایزه دریافت کرده و بیش از ۸۰ عنوان کتاب نوشته است. این کتاب به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی ترجمه شده و می‌توانید آن را از انتشارات کانون پرورش فکری کودک و نوجوان تهیه کنید.

code

نسخه مناسب چاپ