تجلیل از پروفسور «شمسی‌پور» با حضور وزیر علوم در کرمانشاه
 

سرویس شهرستان ها: همایش پاسداشت پروفسور «مجتبی شمسی‌پور» دانشمند برجسته جهان اسلام با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مسئولان استانی و شاگردان این استاد از اقصی نقاط کشور در سرسرای دانشکده علوم دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.

محمدعلی زلفی‌گُل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با اشاره به تربیت بیش از ۱۵۰استاد دانشگاه، تهیه ۱۰هزار مقاله علمی و ۱۰۰هزار ارجاع علمی به مقالات پرفسور «مجتبی شمسی‌پور» دانشمند برجسته جهان اسلام، گفت: استاد شمسی‌پور به عنوان سرمایه‌ نمادین ایران به علم و دانش کشور اعتبار بخشیده است.

به گزارش ایرنا؛ وی اظهار داشت: ایمان و وابستگی به خالق رحمان از ویژگی‌های بارز پروفسور شمسی‌پور است و این خصلت نیکو سبب شد که پروردگار به زندگی وی برکت ببخشد.زلفی‌گل در ادامه تاکید کرد: اگر بخواهیم شرط انصاف، ادب و مروت را در نظر بگیریم، قسمت عمده توفیقات پروفسور شمسی‌پور مرهون حمایت و همراهی همسرشان است که طی این سال ها همه مشغله‌های ایشان را پذیرفت و همواره در کنار این دانشمند و همراهشان بوده‌اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: وقتی در یک خانواده قوام و دوام باشد، همه اعضای آن خانواده موفق هستند و خدا به این زندگی برکت می‌دهد و امروز می‌بینیم فرزند پروفسور شمسی‌پور هم راه درست و ارزشمند پدر را ادامه می دهد و در آینده قطعا یکی از مدیران موفق خواهد بود که در مسیر پیشرفت و اعتلای کشور تأثیر خواهد گذاشت.

زلفی‌گل اظهار داشت: پروفسور شمسی‌پور تاکنون ۱۵۰استاد دانشگاه در کشور تحویل داده و گروه‌های علمی ایشان حدود ۱۰هزار مقاله تاکنون داشته‌اند که بیش از ۱۰۰هزار ارجاع به آن ها انجام گرفته است. چنین شخصیت‌های والایی در کشور ما الگو هستند، قطعا دانشجویان پروفسور شمسی‌پور هم همان شیوه عملکردی ایشان را در آینده برای دانشجویان خود خواهند داشت.

وی با تأکید بر این که باید قدردان سرمایه‌های نمادین خود باشیم، افزود: پروفسور شمسی‌پور نمونه یک انسان با مرام و معرفت هستند، ایشان این فرصت را داشت تا در بهترین دانشگاه‌های دنیا و ایران جایگاه داشته باشد، اما همه آن ها را رها کرد چرا که می‌داند در شهر و زادگاهش به او نیاز دارند. ایشان سرمایه نمادین کشور است و سرمایه نمادین در هر جایی باشد به آن مکان ارزش و قیمت می‌دهد و جایگاه آن را بالا می‌برد.

نسخه مناسب چاپ