افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از موافقت ستاد تنظیم بازار برای افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی خبر داد.

کاپیتان محمد محمدی بخش در گفتگو با فارس اظهار داشت: پس از برگزاری جلسات شورای عالی هواپیمایی و شنیدن پیشنهادات انجمن شرکت های هواپیمایی و نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی، نرخی بابت افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی مشخص شد و برای تأیید و تصویب به ستاد تنظیم بازار رفت.وی با تاکید بر اینکه ایمنی پرواز اصلی ترین اولویت سازمان هواپیمایی کشوری است، ادامه داد: همه تلاش ما این است که در این حوزه ایمنی پروازها به خطر نیفتد و در فضای تعاملی باید کار پیش برود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به اینکه این افزایش قیمت از چه زمانی به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ می‌شود؟ گفت: از روز ۳۰ اردیبهشت این افزایش قیمت ۲۹ درصدی بابت پروازهای داخلی به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ خواهد شد.همچنین باید در موضوع سوخت ناوگان حمل و نقل هوایی هم تصمیماتی در آینده نزدیک اتخاذ شود.

به گزارش فارس، نرخ جدید برخی پروازهای داخلی به این شرح است: مسیر تهران- شیراز، تهران- اهواز و تهران- مشهد یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، مسیر شیراز- مشهد یک میلیون و ۷۷۱ هزار تومان، مسیر تهران – کیش یک میلیون و ۷۹۰ هزار تومان، مسیر کیش – مشهد ۲ میلیون و ۹۶ هزار تومان. به این نرخ ها حدود ۱۰ درصد مالیات و ۱۰ هزار تومان هم عوارض اضافه می شود.

نسخه مناسب چاپ